Konta atķīlāšanai jāraksta iesniegums tiesu izpildītājam

J
jautā:
13. janvārī, 2017
Ieva

Labdien! Radiniekam muļķīgā veidā ir palicis nenomaksāts sods, un tagad pēc ZTI rīkojuma banka ir bloķējusi kontu. Pašreizējie ienākumi šobrīd ir alga 300 eiro, vecāku pabalsts 60 eiro un bērna kopšanas pabalsts 171 eiro. Radiniekam ir divi apgādājamie. Lasot likumu (Civilprocesa likums, 594. pants), saprotu, ka parādniekam jāsaglabā 370 eiro + 64 eiro par katru apgādājamo, turklāt pret kopšanas pabalstu parāda piedziņa nav vēršama – tātad no pašreizējiem ienākumiem neko ieturēt nevar, bet banka pēc ZTI rīkojuma ietur visu, kas ir virs 370 eiro. ZTI saka, ka viss ir pareizi, jo summas par apgādājamiem atstāj tikai tad, ja ieturējumus veic darba devējs. Vai tiešām šajā situācijā viss ir korekti?

A
atbild:
16. februārī, 2017

Jums ir jāvēršas pie tiesu izpildītāja ar rakstisku iesniegumu ar lūgumu atbloķēt bankas kontu. Iesniegumā jānorāda, ka uz kontu tiek saņemta darba samaksa, kā arī bērna kopšanas pabalsts, uz ko piedziņu nevar vērst. Klāt iesniegumam ir jāpievieno bankas konta izdruka par pēdējiem trim mēnešiem, kas to apliecina.