Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Citas personas deklarēto dzīvesvietu var noskaidrot PMLP

J
jautā:
10. decembrī, 2016
Māris Juškēvičs

Kā var sameklēt meitas Noras Sarmītes Juškēvičas deklarēto dzīvesvietu?

A
atbild:
12. decembrī, 2016
Elīna Gulbe
LV portāls

Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 3. pants paredz, ka “nepilngadīga bērna dzīvesvieta ir vecāku (aizbildņu) dzīvesvieta, ja vecāki (aizbildņi) nav deklarējuši viņa dzīvesvietu citur”.

Savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) iespējams saņemt Iedzīvotāju reģistra informāciju par jebkuras citas personas deklarēto dzīvesvietu uz motivēta iesnieguma pamata.

Izziņu var pieprasīt:

  • klātienē vai pa pastu jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā;
  • elektroniski iesniedzot pieprasījumu portālā www.latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu "E-iesniegums iestādei".

Izziņu par personas deklarēto vai reģistrēto dzīvesvietas adresi ir iespējams pieprasīt arī pašvaldībā, ja personas dzīvesvieta ir pašvaldības administratīvajā teritorijā un pašvaldībai ir tiešsaistes datu pārraide ar Iedzīvotāju reģistru.