Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Paternitātes atvaļinājums dvīņu tēvam – desmit dienas

J
jautā:
27. novembrī, 2016
Dana

Labdien. Gribēju pajautāt. Man gaidāmi dvīnīši. Gribēju zināt, vai bērna tēvam pienākas par katru 10 dienas atvaļinājums vai ne?

A
atbild:
29. novembrī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nē, jo ne Latvijas Republikas, ne Eiropas Savienības normatīvie akti, ne Eiropas Savienības Tiesas judikatūra neparedz, ka dvīņu piedzimšana rada tiesības uz tāda daudzuma bērna kopšanas atvaļinājuma, arī paternitātes atvaļinājuma, laikposmiem, kas ir vienāds ar piedzimušo bērnu skaitu.

Ievērojot īpašos apstākļus gadījumā, ja piedzimuši dvīņi, trīņi vai vairāk bērnu, ir paredzēti citi papildus risinājumi sociālās drošības jomā, lai sniegtu atbalstu šo bērnu vecākiem. Piemēram, bērna piedzimšanas pabalstu izmaksā par katru bērnu, valsts piešķir arī piemaksas pie bērna kopšanas pabalsta un vecāku pabalsta par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem u.c.