TĒMA: Mājoklis

Ūdens patēriņa starpību aprēķina visiem dzīvokļu īpašumiem

J
jautā:
18. novembrī, 2016
Valentina

Kā var rasties ūdens starpība, ja neesmu mājās? Vai tiešām 21. gadsimtā ūdeni lieto sienas?

A
atbild:
30. novembrī, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ministru kabineta noteikumu Nr. 1013 “Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu”19. punkts: “Ja veidojas starpība starp mājas kopējā ūdens skaitītāja rādījumu un dzīvokļu īpašumos ar skaitītājiem noteikto ūdens patēriņu, ieskaitot arī avārijās un remontā nopludināto ūdens daudzumu (turpmāk – ūdens patēriņa starpība), tiek veikts ūdens patēriņa pārrēķins. Dzīvokļa īpašnieks ūdens patēriņa starpību sedz atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam.”

Ja vien dzīvokļu īpašnieki nav pārņēmuši māju savā valdījumā un kopsapulcē pieņēmuši lēmumu par citu norēķinu kārtību, spēkā ir šis nosacījums.

Kā redzams, ūdens patēriņa starpība tiek aprēķināta visiem dzīvokļu īpašumiem, tā veidojas kā starpība starp kopējā ūdens skaitītāja un individuālo skaitītāju rādījumiem, lielākoties kopīpašuma daļā, un tad nav svarīgi, vai kāds dzīvoklis ir visu laiku apdzīvots vai nē.