Kādi dokumenti UR vajadzīgi, lai likvidētu komersantu

J
jautā:
23. oktobrī, 2016
Māra Šterna

Esmu individuālais komersants, juridiska persona, gribu uzņēmumu likvidēt, bet darbību turpināt kā privātpersona, kas veic saimniecisko darbību. Kādi dokumenti man ir jāiesniedz, kāda ir samaksa un norēķinu kārtība?

A
atbild:
27. oktobrī, 2016

Lai pieteiktu individuālā komersanta izslēgšanu no komercreģistra, Uzņēmumu reģistrā ir jāiesniedz turpmāk minētie dokumenti:

1) Veidlapa (KR14);

2) Kvīts vai tās kopija, vai internetbankas maksājuma izdruka, vai informācija par valsts nodevas 14,23 euro apmērā apmaksu.

Dokumenti paraugi ir atrodami Uzņēmumu reģistra mājaslapā sadaļā Komercreģistrs →Kā likvidēt komersantu? → IK izslēgšana no komercreģistra.

Dokumentus var iesniegt:

  • klātienē jebkurā Uzņēmumu reģistra reģionālajā nodaļā;
  • ar pasta starpniecību, sagatavotos dokumentus kopā ar maksājuma kvīti vai internetbankas maksājuma izdruku nosūta uz jebkuru Uzņēmumu reģistra reģionālo nodaļu;
  • elektroniski sagatavotos dokumentus, kas parakstīti ar drošu elektronisko parakstu un satur laika zīmogu, var nosūtīt uz oficiālo iestādes e-pastu info@ur.gov.lv.