Algas aprēķins veikts nepareizi

J
jautā:
23. septembrī, 2016
Iveta

Labdien! Esmu skolotāja profesionālajā vidusskolā. Mācu angļu valodu. Samaksu saņemu pēc tarificētām mācību stundām. Tarifikācija ir sagatavota desmit mēnešiem (uz mācību gadu). Paņemot atvaļinājumu bez darba algas saglabāšanas (piem., uz nedēļu) vai slimības lapu, zaudēju daļu no darba samaksas, neskatoties uz to, ka turpmākajā periodā visas tarificētās stundas atstrādāju. Jautājums - vai šī situācija ir pareiza, un ja nav, tad kāds ir risinājums, lai nezaudētu daļu no samaksas. Paldies!

A
atbild:
12. oktobrī, 2016
Izglītības un zinātnes ministrija
Modra Jansone, Izglītības departamenta vecākā eksperte
37. punktā minētajā gadījumā nesamazina.

Ja saskaņā ar šo noteikumu 37. punktu pedagogam ir samazināta darba slodze, tad par stundām, kas mācību gada laikā nostrādātas virs samazinātās darba slodzes, pedagogam maksā papildus pēc stundu likmes.

Ņemot vērā iepriekš minēto un izklāstīto situāciju, algas aprēķins nav pareizs.