“Lai sekmētu veiksmīgu Latvijas uzņēmumu internacionalizāciju cenšamies nodrošināt dažādas atbalsta iespējas, kas uzlabos mūsu uzņēmumu inovāciju un pētniecības kapacitāti. Mūsu mērķis ir veicināt Latvijas uzņēmumu iesaisti starptautiskos inovāciju projektos un ieviest jaunas tehnoloģijas, kas uzlabos uzņēmumu inovāciju kapacitāti, piesaistot papildus līdzekļus, veicinās zināšanu pārnesi starptautiskā līmenī, kā arī radīs labvēlīgus apstākļus ciešākai integrācijai globālās vērtību ķēdēs un produktus un pakalpojumus ar augtu pievienoto vērtību,” uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.
Atbalsta programmas ietvaros tiek izveidots atbalsta instruments sadarbības tīkliem - biedrībai vai nodibinājumam, kas apvieno komersantus, pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas un citas institūcijas, kas darbojas savstarpēji saistītās nozarēs, tautsaimniecības nišās, produkta vai pakalpojuma grupās, vērtības ķēdēs vai reģionā.
Sadarbības tīklu programmas mērķis ir veicināt komersantu, pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizāciju un citu institūciju sadarbību vietējā un starptautiskā līmenī, palielināt komersantu ieguldījumus attīstībā un inovācijās, tādējādi veicinot uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanos, produktivitātes, eksportspējas celšanu un inovāciju ekosistēmas veidošanos.
Atbalsta kopējais finansējums - 11 611 149 EUR apmērā un tas būs pieejams grantu un nefinanšu atbalsta veidā, komersanta dalībai starptautiskajās izstrādēs, tirgus datu iegūšanai u.c. pasākumiem. Uz atbalstu varēs pretendēt mazie un vidējie, kā arī lielie komersanti, t.sk. valsts kapitālsabiedrības un pētniecības institūcijas Viedās specializācijas jomās.
Programmas ietvaros paredzēta divlīmeņu atbalsta sniegšana - Centrālā finanšu un līgumu aģentūra atlasīs sadarbības tīklu, kas tālāk atbalstu granta un nefinanšu atbalsta veidā sniegs sadarbības tīkla dalībniekam.
Plānots, ka līdz 2029.gada 31.decembrim tiks atbalstīti vismaz 12 sadarbības tīkli un 240 uzņēmumi, savukārt nefinanšu atbalstu saņems vismaz 400 uzņēmumi, tiks organizētas 1000 vizītes pie sadarbības partneriem, t.sk., tirdzniecības misijas, veikti vismaz 60 tirgus pētījumi. Tāpat paredzēts, ka tiks nodrošināts eksporta apjoma pieaugums 100 milj. EUR apmērā atbalstītajos uzņēmumos divus gadus pēc atbalsta saņemšanas
Plašāk ar Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Pētniecības un inovāciju kapacitātes stiprināšana un progresīvu tehnoloģiju ieviešana uzņēmumiem" 1.2.1.1. pasākuma "Atbalsts jaunu produktu attīstībai un internacionalizācijai" otrās kārtas īstenošanas noteikumiem var iepazīties vienotajā Tiesību aktu portālā.