DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

20. un 21. jūnijā Stradiņa slimnīcā notiek starptautisks invazīvās kardioloģijas un sirds ķirurģijas kongress “Baltic Summer 2024”

2024. gada 20. un 21. jūnijā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā (Stradiņa slimnīca) jau 21.gadu tiek rīkots starptautisks kongress Baltic Summer, pulcējot invazīvos kardiologus, sirds ķirurgus un elektrofiziologus no dažādām valstīm, lai praksē un diskusijās dalītos pieredzē.  

 

Ikgadējais Baltijas vasaras kongress Baltic Summer ir kļuvis par tradicionālu tikšanās vietu Latvijas un citu Baltijas valstu invazīvajiem kardiologiem, sirds ķirurgiem, elektrofizologiem, ģimenes ārstiem un medicīnas māsām. Jau 21 gadu šis kongress piedāvā unikālu iespēju sadarboties ar izciliem un pasaulē atzītiem speciālistiem no Eiropas, ASV un Japānas. Klātesošie kongresa laikā dalās ar jaunākajām zināšanām, tendencēm un pieredzi, lai izglītotu un informētu kolēģus, stiprinot sirds un asinsvadu slimību ārstēšanas ekspertu komandu Baltijas valstīs. 

Pirmā diena – ceturtdiena, 20. jūnijs, tiks veltīta praktiskam darbam operācijās. Šajā dienā četrās operāciju zālēs norisināsies sarežģītas sirds operācijas, kuru norise ar pacientu piekrišanu tiks translēta un komentēta tiešraidē. Tas nodrošina kongresa dalībniekiem iespēju sekot līdzi procedūru gaitai un mācīties no reālās prakses. 

Kongresa idejas autors un Stradiņa slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis stāsta: “Kongresa laikā veiktajās operācijās piedalās daudzi komandas spēlētāji, demonstrējot dažādu ārstu, ārstu palīgu, māsu un citu speciālistu sadarbību. Kongresa uzdevums ir meklēt arvien jaunus veidus, kā palīdzēt pacientiem pēc iespējas maigākā veidā – ar vismazāko slodzi organismam, ar visīsāko hospitalizācijas laiku un visātrāko atlabšanas posmu. Vēlos uzsvērt, ka šī ir lieliska iespēja arī ģimenes ārstiem iepazīties ar operācijās notiekošo, lai pēc pieredzētā veiksmīgāk nodotu informāciju par operāciju norisi saviem pacientiem.”  

Piektdiena, 21. jūnijs, būs veltīta jaunu zināšanu un pieredzes prezentācijām un  diskusijām. Vadošie eksperti no Baltijas valstīm, Japānas, Polijas, Čehijas un Somijas dalīsies ar jaunākajiem pētījumiem par dažādām ar kardioloģiju saistītām tēmām. Tiks apspriestas inovācijas medicīnas tehnoloģijās, kā arī sarežģītu gadījumu analīze un praktiski ieteikumi ikdienas darbā. Šī diena nodrošinās dalībniekiem iespēju iegūt dziļāku izpratni un paplašināt savas profesionālās zināšanas, kā arī veidot nozīmīgus kontaktus un sadarbības tīklus ar citiem speciālistiem. 

Sīkāka informācija par kongresu Baltic Summer 2024 pieejama šeit 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI