DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Baltijas valstu veselības ministri tiekas ar PVO ģenerāldirektoru 

Baltijas valstu veselības ministri otrdien, 28. maijā, tikās ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektoru Tedrosu Adhanomu Gebrejesusu. Tikšanās notika Ženēvā 77. Pasaules Veselības Asamblejas sesijas laikā.  

Ministri sarunā ar PVO vadītāju aktualizēja reģiona aktualitātes veselības jomā, īpaši uzsverot nepieciešamību PVO darīt visu, kas ir organizācijas spēkos, lai sniegtu atbalstu Ukrainai. Ministrs Hosams Abu Meri arī atzīmēja, ka Latvija novērtē PVO darbu pie Nolīguma par prevencijas un gatavības pasākumiem saistībā ar pandēmijām jeb t.s. Pandēmiju līguma – taču ir nepieciešams turpināt diskusijas tik ilgi, līdz tiks panākta vienošanās par patiesi jēgpilnu un visām pusēm pieņemamu Pandēmiju līguma projektu.  

Hosams Abu Meri pirmo reizi piedalās Asamblejas sesijā veselības ministra amatā. Otrdien, uzrunājot Asamblejas dalībniekus plenārsēdes laikā, viņš atzīmēja jaunās Vispārējās darba programmas (GPW) pieņemšanu, kā arī aicināja PVO paplašināt humānās palīdzības pasākumus Ukrainā un apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainas tautai, kur kopš Krievijas pilna mēroga iebruka valstī iznīcinātas vairāk nekā 700 slimnīcas, ir ievainoti un bojāgājuši veselības aprūpes darbinieki. Ministrs pauda bažas par situāciju Gazā un visā tās teritorijā, kur nepieciešama ātra un netraucēta humānās palīdzības nogādāšana.  

Starpvalstu tikšanās laikā ar Apvienoto Arābu Emirātu veselības ministru - Abdulu Rahmanu bin Muhamedu Al Ovaisu pārrunāta līdzšinējā starpvalstu sadarbība veselības aprūpes jomā, kā arī nākotnes sadarbības nostiprināšana, kur potenciāls tiek saredzēts gan veselības tūrisma, gan medicīnas izglītības jomā.  

Pasaules Veselības Asamblejā notiek diskusijas par pašreizējām un nākotnes prioritātēm globāli nozīmīgiem sabiedrības veselības jautājumiem, tajā skaitā par ieguldījumiem veselībā un PVO jauno stratēģiju, par progresu imunizācijas jomā, antimikrobiālo rezistenci, klimata pārmaiņām un veselību. Asambleja ir PVO augstākā lēmējinstitūcija, kuras sesijas ik gadu maijā tiek sasauktas Ženēvā un tajās piedalās amatpersonas no teju 200 pasaules valstīm.  

Latvijas novērtē Latvijas intensīvo sadarbību ar PVO, kas veicinājusi kopīgus projektus un aktivitātes, tajā skaitā antimikrobiālās rezistences ierobežošanā, psihiskās veselības jomā, vakcinācijā, medikamentu pieejamībā, rehabilitācijā, veselības aprūpes finansēšanas jautājumos. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI