DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Izvērtēta Valsts policijas amatpersonu rīcību, reaģējot uz izsaukumu saistībā ar Jūrmalā janvārī notikušo pusaudža nonāvēšanu 

2024. gada sākumā Latvijas plašsaziņas līdzekļos tika publicēta informācija, ka naktī uz 11. janvāri Jūrmalā, Slokā, uz ielas atrasts 13 gadus vecs pusaudzis ar durtām brūcēm ķermenī, kurš notikuma vietā mira pirms Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ierašanās. Atsevišķās publikācijās izskanēja informācija arī par Valsts policijas amatpersonu iespējamu bezdarbību, reaģējot uz notikušo, tādējādi Iekšējās drošības birojs pēc savas iniciatīvas uzsāka resorisko pārbaudi par Valsts policijas amatpersonu rīcību, saņemot ziņas par konfliktsituāciju, kurā iesaistītas nepilngadīgas personas. 

2024. gada aprīļa sākumā Iekšējās drošības birojs pabeidza resorisko pārbaudi un tās gaitā secināts, ka Valsts policijas amatpersonu rīcībā nav konstatētas Krimināllikuma 319.panta (Valsts amatpersonas bezdarbība) trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmes – proti – Valsts policijas amatpersonas, saņemot notikuma liecinieka pirmo zvanu uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, reaģēja nekavējoties, rīkojās profesionāli, atbilstoši situācijai un saskaņā ar normatīvo aktu prasībām. 

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI