DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Saslimstība ar gripu un Covid-19 turpina mazināties

Pagājušās nedēļas (25.03. – 31.03.gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti liecina, ka turpina samazināties  gripas un Covid-19 pacientu skaits.

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 610 pacienti, no kuriem 98 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu, noteikta diagnoze „gripa” (nedēļu iepriekš – 137 pacienti, divas nedēļas iepriekš – 180 pacienti).  Gadījumi reģistrēti Ventspilī, Rēzeknē, Jēkabpils novadā, Daugavpilī, Rīgā, Liepājā, Jūrmalā un Valmieras novadā. Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās. Kopš sezonas sākuma ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 3300 klīniskie gripas gadījumi. Lielākā gripas intensitāte aizvien reģistrēta 0 - 4 gadu vecuma grupā.

Pagājušās nedēļas laikā no gripas miris 1 cilvēks (no 2023. gada 40. nedēļas kopā 56 cilvēki). Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakus saslimšanas.  

Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci vai stabilizāciju. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars bijis 15% (nedēļu iepriekš arī 15%).

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits turpina samazināties – laboratoriski apstiprināti 18 gadījumi (nedēļu iepriekš 17), kopumā veikti 513 (iepriekš 660) laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti 20 Covid-19 pacienti (nedēļu iepriekš 17, divas nedēļas iepriekš – 36).

Jau mēnesi stacionāros nav pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu, tomēr pagājušajā nedēļā reģistrēts 1 Covid-19 pacientu nāves gadījums (nedēļu iepriekš – 3).  

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, t.i. ārpus riska grupām. Vakcinācijas iestādes, kur iespējams saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksata-vakcinacija-pret-sezonalo-gripu

Vairāk informācija:

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem (ja reģistrētais pacients dzīvo ārsta pamatdarbības teritorijā). Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktais pacienta līdzmaksājums – 2,85 eiro.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI