DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

NIB pilnvarnieku sanāksmē pārrunās ģeopolitisko izaicinājumu ietekmi uz Ziemeļu un Baltijas valstu reģionu

21. un 22. martā finanšu ministrs Arvils Ašeradens piedalīsies ikgadējā Ziemeļu Investīciju bankas (Nordic Investment Bank – NIB) pilnvarnieku gada sanāksmē, kas notiks Tallinā, Igaunijā. Tajā diskutēs par ģeopolitiskajiem izaicinājumiem un to ietekmi uz Ziemeļu un Baltijas valstu reģionu, tostarp attiecībā uz drošību un noturību, klimata pārmaiņām, produktivitāti un inovācijām.

“Latvija joprojām ļoti maz izmanto NIB finansējuma iespējas. Tādēļ augsti novērtēju to, ka banka ir atvērusi biroju arī Rīgā – tas veicinās NIB investīcijas projektos Latvijā. Piemēram, virzībā uz zaļajām investīcijām. Vispirms gan mums ir jāveic mājasdarbs – jāpārskata un valdībā jāpieņem aktualizēts Nacionālais enerģētikas un klimata plāns, kas pavērs plašāku ceļu investīciju sadarbībai klimata jomā,” skaidro finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Ņemot vērā augstās investīciju vajadzības, finansējuma piesaistei Baltijas valstu sadarbībai ar NIB ir stratēģiska nozīme, tostarp ilgtspējīgu infrastruktūras projektu finansēšanā. Pilnvarnieku diskusijā plānots arī pārrunāt nepieciešamību paplašināt NIB piedāvāto produktu klāstu ar ieguldījumiem kapitāla tirgus instrumentos, kas ir īpaši svarīgi Baltijas valstu kapitāla tirgus attīstībai, kā arī izvērtēt iespēju NIB piedāvāt finansējumu drošības un aizsardzības projektu īstenošanai, piemēram, kritiskajai infrastruktūrai.

Tāpat sanāksmē plānots izskatīt un apstiprināt bankas finanšu un institucionālos jautājumus, tostarp finanšu pārskatu par 2023. gadu un priekšlikumu par peļņas sadali.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI