DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Tematiskās komitejas sēdē izskatīs piedāvājumu “Rail Baltica” projekta ieviešanas scenārijam Latvijā 

Piektdien, 1. martā, Rail Baltica projekta īstenošanas tematiskās komitejas (turpmāk – Tematiskā komiteja) pirmajā sēdē ministriju pārstāvji izskatīs Rail Baltica projekta ieviešanas scenāriju Latvijā un plānotās pārvaldības izmaiņas, kā arī Tematiskajā komitejā veicamos darba uzdevumus. 

Tematiskā komiteja pēc satiksmes ministra Kaspara Briškena ierosinājuma tika izveidota šī gada 23. februārī ar Ministru prezidentes rīkojumu. Lai nodrošinātu efektīvu starpnozaru jautājumu koordināciju, komitejas sastāvā iekļauta Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ārlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Klimata un enerģētikas ministrijas, Aizsardzības ministrijas un Ekonomikas ministrijas politiskā vadība. Par komitejas vadītāju nozīmēts satiksmes ministrs Kaspars Briškens. 

“Rail Baltica projekta īstenošana ir šīs valdības kopdarbs, kas nodrošinās Latvijai būtiskus sociālekonomiskos ieguvumus, veicinās drošību un uzlabos militāro mobilitāti reģionā. Mūsu kopējā atbildība ir Baltijas valstu savienojamība ar Eiropas dzelzceļa tīklu līdz 2030. gadam, tostarp Rīgas integrācija dzelzceļa līnijas būvniecības pirmajā kārtā,” uzsver satiksmes ministrs K. Briškens 

Pirmajā sēdē kopā ar atbildīgo ministriju pārstāvjiem tiks padziļināti izskatīts Rail Baltica projekta tvērums un īstenošanas plāni, lai pirms izskatīšanas Ministru kabinetā (turpmāk – MK) panāktu konceptuālu vienošanos par Satiksmes ministrijas virzīto informatīvo ziņojumu. Tas izstrādāts sadarbībā ar projekta ieviesējinstitūcijām, pamatojoties uz MK 2023. gada 12. septembra sēdes lēmumu un Ministru prezidentes 2023. gada 3. oktobra uzdevumu. 

Papildu informācija: 

Tematiskās komitejas galvenie uzdevumi – identificēt un izvērtēt starpnozaru problēmas, kas kavē Rail Baltica projekta īstenošanu, un lemt par risinājumiem; pirms izskatīšanas valdībā izvērtēt Rail Baltica projekta finansēšanas jautājumus, īpaši to ietekmi uz valsts budžetu; konceptuāli vienoties par nepieciešamajiem grozījumiem normatīvajos aktos un nodrošināt to izstrādi; ja nepieciešams, izvērtēt nesaskaņotus tiesību aktus par tematiskās komitejas kompetencē esošajiem jautājumiem un vienoties par risinājumu pirms to iesniegšanas izskatīšanai valdībā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI