DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. februārī, 2024
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

12. februārī interesentus aicinām pievienoties Koksnes tehnoloģiju hakatona “iesildīšanas” pasākumam

Lai informētu par pasākuma praktisko norisi, noteikumiem, izaicinājumiem, balvām, mentoriem, uzņēmumu pārstāvjiem un dalībniekiem, kā arī ieinteresētu vēl neizlēmušos pieteikties, pirmdien, 12. februārī, plkst. 16.00 tiešsaistē norisināsies Koksnes tehnoloģiju hakatona iesildīšanas pasākums. Tam varēs sekot ikviens interesents, jo pasākums būs skatāms Vidzemes Augstskolas un Vidzemes plānošanas reģiona Facebook kontos.

Jau ziņots, ka, lai veicinātu inovācijas koksnes pārstrādē un pievienotas vērtības produktu ražošanā, kā arī tehnoloģiju izmantošanā, 2024. gada 23.–25. februārī Valmierā norisināsies Vidzemes Augstskolas (ViA) un Vidzemes plānošanas reģiona organizētais Koksnes tehnoloģiju hakatons.

Ir izsludināta pieteikšanās, un hakatonā aicināti piedalīties koka ēku būvniecības un kokrūpniecības nozares speciālisti, studenti, informācijas tehnoloģiju speciālisti, inženieri u.c. interesenti vai nozaru entuziasti un eksperti, kuriem šajā tēmā ir idejas. Tāpat aicināti piedalīties arī uzņēmumi, kas ir gatavi piedāvāt savu darbinieku komandas un laiku inovatīvu risinājumu izstrādei šādās tēmās:

  • Digitalizācija koka un apritīgu ēku būvniecībā

Mūsdienās kvalitatīvs liela mēroga būvniecības process vairs nav iedomājams bez digitalizācijas. Tajā pat laikā, būvniecības nozarei ir milzīga ietekme uz vidi – jauno resursu patēriņš, dažāda veida piesārņojums, atkritumu radīšana. Mēs izaicinām komandas meklēt idejas koka un apritīgu ēku būvniecības digitalizācijai, lai padarītu vidi saudzējošas metodes visiem pieejamākas. Vai tā būtu vieglāka bezatkritumu būvniecības projektēšana un būvniecība, būvlaukuma procesu un resursu optimizācija vai kas cits, tas ir komandu ziņā!

  • Atkārtoti izmantojamas un transformējamas skatuves

Festivālu arhitektūra visā pasaulē izceļas ar dažādiem krāšņiem, bet tomēr arī īslaicīgiem risinājumiem. Kāda izskatītos skatuve, kas būvēta koka konstrukcijās, pielāgota dažādu mūziķu akustiskajām vajadzībām un ir pielāgojama gadu no gada, ļaujot attīstīt festivāla tēlu, tajā pat laikā neizšķērdējot dabas resursus? Aicinām komandas piedāvāt risinājumus trīs dažādām muzicēšanas un performēšanas vietām vēsturiskā vidē.

  • Transformējami koka interjeri

Koks ir lielisks materiāls ne tikai ēku konstruktīvajiem elementiem, bet arī interjera un mēbeļu risinājumiem, radot siltu un patīkamu vidi, kur uzturēties. Kā atrisināt mazu telpu, kurā iespējamas dažādas aktivitātes, piemēram, galda spēles ar draugiem, videokonference vai atelpa no ikdienas trokšņiem? Izaicinām komandas piedāvāt risinājumus nelielas multifunkcionālas telpas koka modulim ar pielāgojamām un transformējamām koka mēbelēm.

  • Atvērtais izaicinājums

Pieteikties hakatonam iespējams šeit: https://ej.uz/hakatons2024, un to var darīt gan individuāli vai uzreiz, reģistrējot komandu.

ViA studiju programmas “Ilgtspējīga ēku būvniecība” (Jaunā Būvniecības skola) direktore p.i. Marija Katrīna Dambe:

“Hakatons ir iespēja paskatīties uz būvniecības procesiem plašākā tvērumā. Vai risinājumi, kas izstrādāti vienam projektam var tikt piemēroti arī citiem? Kā izveidot jaunus produktus, kas noderīgi dažādiem būvniecības procesa dalībniekiem? Un, protams, kā veicināt produktu ar augstu pievienoto vērtību jaunradi. Intensīvais 48 stundu formāts neļauj ieslīgt sīkumos, bet attīsta ideju ģenerēšanas un komandas izveides prasmes, kas noder veiksmīgai uzņēmējdarbībai.”

“Kokapstrāde ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem Vidzemes tautsaimniecības sektoriem. Lai veicinātu uzņēmumos augstāku produktivitāti un klimatneitralitāti, nepieciešami moderni, inovatīvi un ilgtspējīgi risinājumi. Tādi pasākumi, kā hakatoni, rada labvēlīgu vidi šādu risinājumu kopradīšanai. Uzņēmēji sniedz nozares zināšanas un stratēģisko redzējumu, savukārt studenti sniedz jaunu ieskatu un tehnoloģisko asumu. Lai kopīgi strādātu pie kokrūpniecības nozares attīstības veicināšanas, aicinām uzņēmējus, studentus un nozares pārstāvjus piedalīties koksnes tehnoloģiju hakatonā jau šī gada februārī Vidzemes Augstskolā,” pauž Ieva Kreile, Vidzemes plānošanas reģiona vecākā eksperte.

Hakatons jeb ideju maratons ir ideju ģenerēšanas pasākums, kura laikā izveidotas komandas rada jaunus un inovatīvus risinājumus dažādiem noteiktajiem izaicinājumiem īsā laika posmā. Hakatons ir satikšanās vieta dažāda līmeņa un profesiju pārstāvjiem un entuziastiem. Lai tajā piedalītos, nav nepieciešams būt profesionālim, pasākuma formāts nav domāts tikai studentiem.

Kopējais ideju prezentēšanas mērķis ir veicināt pašvaldības, augstākās izglītības iestāžu, uzņēmējdarbības un dažādu citu sabiedrības grupu sadarbību uzņēmējdarbības attīstībai Vidzemes plānošanas reģionā.

Hakatona laikā radītās idejas pieder komandām, kuras tās radījušas. Ja komanda uzvar kādā no izaicinājumiem, tā tiek aicināta iesaistīties idejas īstenošanā vai tālākajā attīstībā kopā ar uzdevuma autoru.

Pasākuma valoda: angļu. Vairāk informācijas par pasākumu var lasīt, kā arī pieteikties šeit: https://hakatons.vidzeme.lv

Koksnes tehnoloģiju hakatons norisināsies Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centra projektā “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā”, ko līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus, kā arī ar Erasmus+ jaukta tipa intensīvās programmas (no angļu val.: Blended Intensive Program) atbalstu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI