DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. janvārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valdība atbalsta Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalības militārajā operācijā “Inherent Resolve” pagarināšanu

Otrdien, 23. janvārī, Ministru kabinets atbalstīja Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalības pagarināšanu pret teroristisko organizāciju ISIL/Da'esh vērstajā starptautiskās koalīcijas militārajā operācijā “Inherent Resolve” līdz 2026. gada 1. februārim.

Pēc Ministru kabineta apstiprinājuma par lēmumprojekta pieņemšanu lems Saeima.

Arī turpmāk Nacionālie bruņotie spēki dalību operācijā plāno līdzšinējā apmērā – līdz 30 karavīriem, kuri savus dienesta pienākumus pildīs operācijas rajonā, ģeogrāfiskajā tvērumā iekļaujot Irākas un Kuveitas teritorijas. Šobrīd Latvijas misijā piedalās ar vienu štāba virsnieku, kurš pilda misijas uzdevumu militārajā štābā Ērbilā, Irākā.

Nacionālo bruņoto spēku kontingenta uzdevumi būs atbilstoši operācijas uzdevumiem, mērķiem un operacionālajam vajadzībām.  Militārajā operācija “Inherent Resolve” fokuss ir vērsts uz apmācības, padomu sniegšanas, atbalsta un izlūkinformācijas apmaiņas uzdevumiem.

Jau ziņots, ka kopš 2014. gada novembra Latvija politiski ir pievienojusies starptautiskajai koalīcijai pret Islāma valsti un paudusi atbalstu koalīcijas darbībām. Saņemts arī Irākas valdības apstiprinājums, ka Irākas valdība atbalsta Latvijas dalību operācijā “Inherent Resolve”.

Latvijai ir būtiski turpināt sniegt atbalstu šajā operācijā, apliecinot gan politisko, gan militāro solidaritāti mūsu stratēģiski nozīmīgajiem partneriem. Līdzās Latvijai, arī pārējās Baltijas valstis piedalās operācijā ar saviem nacionālajiem kontingentiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI