DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

VDD aiztur Latvijas nepilsoni aizdomās par apmācīšanos terorismam

Valsts drošības dienests (VDD) šā gada 2. maijā ir aizturējis Latvijas nepilsoni aizdomās par apmācīšanos terorismam un uz terorismu aicinoša satura izplatīšanu citām personām.

Kriminālprocess pret personu sākts šā gada 22. aprīlī saskaņā ar Krimināllikuma 79.4 panta pirmo daļu un 79.6 panta pirmo daļu.

VDD izmeklēšanā noskaidrojis, ka persona atbalsta teroristu grupējuma Daesh sludināto ideoloģiju. Dienests konstatējis, ka persona intensīvi iesaistās sarakstēs ekstrēmismu un terorismu atbalstošās grupās saziņas platformā “Telegram”, kur izplata teroristisko organizāciju ideoloģiskos materiālus, kā arī dažādas instrukcijas terora aktu veikšanai.

Papildus aizturēšanai VDD 2. maijā personas dzīvesvietā Rīgā veica kriminālprocesuālas darbības. To laikā tālākai izpētei tika izņemti vairāki datu nesēji, piezīmes, dokumenti, kā arī sprāgstviela trotils un munīcija.

Aizdomās turētajai personai kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums. Patlaban VDD turpina izmeklēšanu un sniegs papildu informāciju par tās gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI