DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Apstiprina aktualizēto Nacionālo pretterorisma plānu

Šodien, 9. aprīlī, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts aktualizētais Nacionālais pretterorisma plāns, kuru izstrādājis Valsts drošības dienests (VDD).

Nacionālais pretterorisma plāns ir klasificēts dokuments, kurā noteikti veicamie preventīvie pretterorisma pasākumi atkarībā no valstī izsludinātā terorisma draudu līmeņa. Plānā iekļauti vairāk nekā 500 dažādi preventīvie pasākumi vairāk nekā 20 institūcijām, kas iesaistītas terorisma draudu novēršanā.

Nacionālais pretterorisma plāns ir aktualizēts atbilstoši pēdējo gadu terorisma draudu tendencēm pasaulē. Plānā ir iekļautas divas jaunas preventīvo pasākumu jomas, kas vērstas uz bezpilota gaisa kuģu un sprāgstvielu prekursoru aprites uzraudzības pilnveidošanu. Tāpat plānā ir būtiski papildināti pasākumi cilvēku masveida pulcēšanās objektu drošības stiprināšanai pieaugošu terorisma draudu gadījumā.

Aktualizētajā plānā ir iekļautas arī rekomendācijas terorisma riska objektu – kritiskās infrastruktūras, kā arī cilvēku masveida pulcēšanās vietu – īpašniekiem un pārvaldītājiem atbilstoši katram terorisma draudu līmenim. VDD regulāri sniedz rekomendācijas terorisma riska objektu atbildīgajam personālam drošības risku novēršanai. 

VDD atgādina, ka Latvijā izveidotā nacionālā pretterorisma sistēma paredz četrus terorisma draudu līmeņus (zems, paaugstināts, augsts un īpaši augsts). Jo augstāks ir izsludinātais terorisma draudu līmenis, jo plašāki ir veicamie preventīvie pretterorisma pasākumi. 

Nacionālais pretterorisma plāns Ministru kabinetā pirmo reizi tika apstiprināts 2008. gadā.  Sadarbībā ar citām pretterorisma pasākumos iesaistītām institūcijām VDD iepriekš to ir pārskatījis un pilnveidojis 2011., 2013., 2016. un 2019. gadā.

Turpmāk VDD koordinēs terorisma draudu novēršanā iesaistīto institūciju iekšējo rīcības plānu pārskatīšanu atbilstoši aktualizētajam Nacionālajam pretterorisma plānam.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI