DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Rīgā tiekas Eiropas Padomes dalībvalstu valdību pārstāvji Eiropas Cilvēktiesību tiesā

2023. gada 6. oktobrī, Rīgā otro reizi norisinājās Eiropas Padomes dalībvalstu valdību pārstāvju Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) sanāksme, kuru rīkoja Latvija kā prezidējošā valsts Eiropas Padomes Ministru komitejā.

Šī sanāksme atzīmē desmitgadi, kopš Rīgā norisinājās iepriekšējā valdību pārstāvju ECT sanāksme. Kopumā tajā piedalījās vairāk nekā 35 dalībnieki no 32 Eiropas Padomes dalībvalstīm, tostarp diskusijām pievienojoties attālinātā formātā.

Sanāksmes organizēšana un tās darba kārtība sasaucas ar Latvijas prezidentūras prioritāti – stiprināt demokrātiju un likuma varu Eiropā, tostarp veicinot ECT spriedumu izpildi un Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas vērtību izpratni. Sanāksmi organizēja Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojs.

Šī sanāksme ir tradicionāla valdību pārstāvju iespēja pārrunāt aktualitātes ECT judikatūrā, izaicinājumus, ar kuriem pārstāvji saskaras, pārstāvot valstis ECT, un citus interesējošus jautājumus. Tomēr Covid-19 pandēmijas laikā noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ šāda sanāksme kādu laiku nebija notikusi. Tādējādi ar šo sanāksmi Latvija ne tikai atzīmē desmitgadi kopš iepriekšējās sanāksmes Rīgā, bet arī atjauno šo tradīciju līdzīgi kā tas bija ar Latvijas organizēto sanāksmi pirms 10 gadiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI