DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. jūlijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
1
1

Bērni un vecāki vēlas runāt par savstarpējām attiecību problēmām

Šī gada pirmajā pusē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 speciālisti snieguši 4708 konsultācijas (telefoniskas konsultācijas, čati un e-konsultācjas) – visvairāk par bērnu un vecāku attiecību problēmām, emocionālo vardarbību no vecāku puses, kā arī pamešanu novārtā un veselības aprūpes trūkumu bērniem.

Uzticības tālrunim 116111 zvana gan bērni, gan pieaugušie, lai runātu par saskarsmes un uzvedības problēmām, dažādām konfliktsituācijām. Bērni pārdzīvo savu vecāku šķiršanos.

Bērni visbiežāk stāsta par saskarsmes problēmām, ilgstoši cieš no zema pašvērtējuma, izjūt pašnāvības domas un dažādas emocijas (bailes, bezspēcība, apjukums, trauksme, izmisums)

VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta Krīzes intervences komanda minētajā laika posmā iesaistījusies 10 krīzes gadījumu risināšanā, 3 gadījumos nodrošinot informatīvo un metodisko palīdzību, 4 gadījumos izbraucot uz pašvaldības sociālo dienestu vai izglītības iestādi, lai nodrošinātu atbalstu, kā arī 3 krīzes gadījumos konsultācijas nodrošinot VBTAI telpās.  Kopumā atbalsts nodrošināts 36 bērniem, 11 pedagogiem, 7 speciālistiem un 2 ģimenes locekļiem.

2023.gada 1.pusgadā aizvadītas radošās darbnīcas par interneta drošību. Izstrādāta un izmēģinājumprojekta ietvaros novadīta radošā darbnīca vispārējās izglītības speciālistiem “Izglītības iestādes pedagogs un krīze”, ar mērķi sniegt informāciju izglītības iestāžu speciālistiem, lai sekmētu krīzes gadījumu vadīšanu savā iestādē un nodrošinātu profesionālu palīdzību skolēniem, viņu vecākiem un izglītības iestāžu darbiniekiem. Papildus izmēģinājumprojekta ietvaros tika izstrādāta un novadīta radošā darbnīca speciālistiem “Pedagoga loma vardarbības mazināšanā”, ar mērķi papildināt izglītības iestāžu speciālistu zināšanas par vardarbības veidiem, riska faktoriem, vardarbības pazīmēm un sekām, kā arī aktualizētu izglītības iestādes rīcības shēmu vardarbības gadījumos.

Pirmā pusgada ietvaros notikušas 3 informatīvās kampaņas:

  • “Es izvēlos runāt”, kampaņas ietvaros tika izstrādāti un sociālajos tīklos publicēti videopadomiem par drošu interneta un ar to saistīto tehnoloģiju lietošanu.
  • “Atpazīsti savu spēku”, kampaņai izveidots informatīvais materiāls bērniem un pusaudžiem, kā arī radīti īsi video, kuros bērni dalās ar saviem talantiem un hobijiem, kā arī idejām resursu atjaunošanai.
  • “Es audzinu viens!”, ar mērķi uzklausīt un sniegt atbalstu vecākiem, kuri vieni paši audzina nepilngadīgus bērnus.
Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI