DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. martā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Par starptautisko hibrīdkonferenci Bērna māja – labākais bērnam un speciālistiem

Labklājības ministrija Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta divpusējās sadarbības fonda iniciatīvas un projekta “Atbalsts Barnahus ieviešanai Latvijā” un ietvaros notika starptautiskā konference “Bērna māja – labākais bērnam un speciālistiem”.

Starptautiskās konferences laikā dalībniekiem tika sniegts  ieskats par Bērna mājas modeļa ieviešanas vardarbībā cietušo bērnu atbalstam un ieguvumus speciālistiem, kas sadarbojas  Bērna mājā. Pasākuma laikā uzstājās pārstāvji no Bērnu aizsardzības centra Bērna mājas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Valsts policijas speciālisti un ārvalstu pārstāvji. Pasākumā piedalījās  Baltijas jūras valstu padomes Promise tīkla ekspertes Shawnna van Blixen-Fenecke, kas izteica lielu apbrīnu par ieguldījumu līdzšinējā darbā un panākumus turpmākajā,  un Olivia Lind Haldorsson, Norvēģijas policija, Kristiansand Bērna mājas vadītāja Anne Lise Farstad, Norvēģijas Song og Fjordane tiesas apgabala tiesnesis Knuts Brobergs un Slovēnijas, Ljubljana Bērna mājas vadītāja Simona Mikec.

Pasākuma mērķis bija informēt un dalīties ar pieredzi starp bērnu tiesību aizsargājošo jomu profesionāļiem par starpdisciplinārās sadarbības nozīmi,  īstenojot bērna labākās intereses.  Izmaiņas un pārmaiņas Bērna mājas modeļa ieviešanas laikā saistītas ar vardarbības pret bērniem pierādījumu iegūšanu un fiksēšanu kriminālprocesa ietvaros, lai tos izmantotu tiesā.

Konferenci atklāja LM parlamentārais sekretārs Reinis Uzulnieks, uzsverot: “Esam uzņēmušies nebūt ne vienkāršu lomu – apvienot daudzu jomu speciālistus “zem viena jumta” – tajā skaitā tiesību aizsardzības institūciju profesionāļus un mediķus, lai strādātu viena mērķa vārdā un izveidotu šādu cietušajiem bērniem draudzīgu atbalsta sistēmu – Bērna māju.

Es ceru un ticu, ka pirmās Bērna mājas darba uzsākšana ir pamats uzstādīt arvien augstākus standartus un veidot labāku atbalsta sistēmu bērniem visā Latvijā.

Ir svarīgi darbu turpināt veidojot Bērna mājas filiāles arī reģionos, lai ikviens cietušais bērns saņem nepieciešamo atbalstu.

Esmu arī priecīgs, ka ir izdevies panākt, ka Bērna mājas pakalpojums, sākot ar 2024.gada 1.maiju, turpmāk tiks finansēts no valsts pamatbudžeta līdzekļiem.”

Savukārt Bērnu aizsardzības centra vadītāja Gunita Kovaļevska skaidro: “Bērna māja sākas ar domāšanas maiņu, lai nozaru speciālisti, kuri veic savu darbu ar bērnu, kurš ir cietis no prettiesiskām darbībām un ir emocionāli smagā situācijā, vēlētos strādāt vienkopus un atvieglotu bērnam šo smago un grūto procesu”.

Bērna māja jeb Barnahus (islandiešu valodā – māja b­ērniem) ir starptautiski atzīts vadošais starpdisciplinārās un starpinstitucionālās sadarbības modelis bērniem, kuri cietuši no vardarbības vai ir tās liecinieki. Šāds modelis garantē ikvienam bērnam koordinētu un efektīvu institūciju sadarbību un atbalstu, lai novērstu bērna atkārtotu emocionālu traumēšanu laikā, kamēr tiek noskaidrota informācija saistībā ar notikušo vardarbību. Rūpēs par bērna  labāko interešu nodrošināšanu kopā strādā mediķi, psihologi, tiesībsargājošo institūciju un sociālās jomas profesionāļi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI