DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. martā, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Bāriņtiesu dienas ietvaros tiek organizēta diskusija par aktuālajiem jautājumiem 

Lai izceltu bāriņtiesu darba nozīmi un lomu bērnu labbūtības nodrošināšanā, Labklājības ministrija, Bērnu aizsardzības centrs un Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācija 26. martu pasludinājuši par bāriņtiesu darbinieku dienu. Šī notikuma kontekstā Bērnu aizsardzības centrs aicina pievienoties tiešsaistes diskusijai “Atklāti par bāriņtiesu”, kas būs skatāma Bērnu aizsardzības centra Facebook kontā 25. martā plkst. 10:00. 

Aktualizējot sabiedrību interesējošus un visbiežāk apspriestus bāriņtiesas darbības aspektus, divas stundas ilgā tiešsaistes diskusijā tiks apspriesti tādi jautājumi kā bāriņtiesas funkciju vadlīnijas, skaidrots, kādēļ sabiedrībā veidojies un popularitāti ieguvis priekšstats, ka bāriņtiesas primārā funkcija ir bērna nošķiršana no ģimenes, kā arī precizēts, kas bāriņtiesas kontekstā nozīmē termini “bērna labbūtība” un “bērna intereses”, un kādēļ šiem jēdzieniem ir izšķirošā loma lēmumu pieņemšanā. Tiks diskutēts arī par bāriņtiesas darbiniekiem nepieciešamajām profesionālajām un personīgajām kompetencēm, daloties ar pieredzes stāstiem un interesi raisošiem notikumiem no bāriņtiesas darbinieku ikdienas, kas saistās ar dzīves apstākļu pārbaudi un nereti bīstamām vizītēm, spēju operatīvi reaģēt un risināt radušās konfliktsituācijas. Vienlaikus skaidrojot, kāpēc sabiedrība nereti atšķirīgi no speciālistiem mēdz interpretēt bāriņtiesas rīcību un pieņemtos lēmumus. 

Tāpat tiks runāts par bērna tiesībām vērsties bāriņtiesā pēc palīdzības un atbalsta. Tiks iezīmēta arī sabiedrības līdzdalība un atbalsts bērnu tiesību nodrošināšanā un veidi, kā iedzīvotāji var veicināt to, ka bērnam tiek sniegts nepieciešamais atbalsts. Atbalstu saņemt ir nepieciešams arī speciālistiem un bāriņtiesu darbiniekiem. 

Diskusijā piedalīsies un ar personīgo pieredzi dalīsies jomas eksperti un bāriņtiesas pārstāvji. Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite ir labklājības jomas patriote ar vairāk nekā divdesmit gadu laikā iegūtu pieredzi, profesionālās karjeras laikā strādājot ar demogrāfijas, nodarbinātības, dzimumu līdztiesības, stratēģiskās un budžeta plānošanas jautājumiem, kā arī pārstāvot jomas intereses starptautiskajā arēnā un darbojoties sociālās apdrošināšanas un bērnu tiesību un bērnu aizsardzības jomā. Bērnu aizsardzības centra vadītāja vietniece, Bērnu tiesību uzraudzības dienesta vadītāja Valentīna Gorbunova ar aizrautību un atbildību daudzus gadus ir darbojusies bāriņtiesu metodiskās vadības un uzraudzības jomā, kā ari iepriekš strādājusi bāriņtiesā. Viņas vadībā ir izstrādāta Rokasgrāmata bāriņtiesām. Ir saņēmusi Valsts probācijas dienesta augstāko apbalvojumu – Goda zīmi “Par nopelniem”, veicinot bērnu labbūtības aspektu ieviešanu starpinstitūciju darbībā. V.Gorbunova ir arī ilggadēja Latvijas pašvaldību mācību centra un Valsts izglītības satura centra pasniedzēja bāriņtiesu darbības un bērnu tiesību jomās. Diskusijā piedalīsies arī Cēsu novada bāriņtiesas priekšsēdētāja un Latvijas bāriņtiesu darbinieku asociācijas valdes locekle Ivita Krastiņa, kura var lepoties ar vairāk nekā piecpadsmit gadu darba pieredzi valsts pārvaldē, darbojoties bērnu un ģimenes politikas jomā, kopš 2022. gada pildot bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumus. I.Krastiņa ieguvusi maģistra grādu tiesību zinātnē, maģistra darba izpētē, vēršot uzmanību uz bērnu tiesībām un ģimeniskas vides aspektiem. Savukārt Kuldīgas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja un Bāriņtiesu darbinieku asociācijas valdes locekle Liene Lācekle bāriņtiesā strādā vairāk nekā piecus gadus, iepriekš vairāk kā desmit gadus darbojoties bērnu aizsardzības jomā. Diskusijas vadītāja lomā iejutīsies aktieris Rūdolfs Kozlovskis. 

Interesenti tiek aicināti pievienoties tiešsaistes diskusijai “Atklāti par bāriņtiesu” attālināti, sekojot sarunai: Bērnu aizsardzības centra, Labklājības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas bāriņtiesu darbinieku asociācijas, Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesas Facebook profilos. Diksusija norisināsies 25. martā, no plkst. 10:00 līdz plkst.12:00. 

Eiropas Sociālā fonda Plus projekts “Profesionālās kvalifikācijas pilnveide bērnu tiesību aizsardzības jautājumos un bērnu likumisko pārstāvju atbildības stiprināšana”. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI