DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts vērtības
2
2

Vai Latvijai nepieciešama vēstures politika? Publikāciju cikls LV portālā

Vēstures pētniecība Latvijā no valsts puses ir tikusi ilgstoši atstāta novārtā. Publikāciju ciklā par vēstures politiku LV portāls apkopo muzeju speciālistu, vēsturnieku, sociologu, filosofu u. c. viedokļus par to, vai un kāpēc Latvijai ir nepieciešams ieguldīt vēstures zinātnē, ar ko tā atšķiras no vēstures komunikācijas, vai Latvijā ir nepieciešams veidot vēstures politiku un kādai tai jābūt?

1949. gada 25. marta deportāciju dienas kontekstā nupat publicēta intervija ar vēstures zinātņu doktori, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta pētnieci Dainu Bleieri par deportācijām, kolaboracionismu un okupācijas seku novākšanu  arī mūsos pašos: Padomju mantojumu varam saskatīt visai paradoksālos veidos.

Krievijas Federācijas ilggadēji īstenotā agresīvā, impēriskā politika ir cieši saistīta ar izkropļotu vēstures interpretāciju. Sabiedrības zināšanu un intereses trūkums par vēsturi, tai skaitā Latvijā, nereti izrādījies auglīga augsne ideoloģiskām manipulācijām, nekritiskam agresijas un kara attaisnojumam.

"Kā veicināt sabiedrības interesi par valsts pamatiem, vērtībām un vēsturi? Galu galā, kāda un vai vispār tam mūsdienu pasaulē ir nozīme? Vēstures politika ir samērā jauns jēdziens, par kuru Latvijā vēl ir maz diskutēts. Taču, piemēram, Valsts prezidents Egils Levits ir paudis, ka "vēstures politika ir katrai demokrātiskai valstij nepieciešama," par tematisko atvērumu pauž LV portāla galvenā redaktore Edīte Brikmane.

Tematisko sadaļu "Vēstures politika" LV portāls regulāri papildinās ar jaunām intervijām un viedokļiem. Ieskatam dažas publikācijas, kas šobrīd pieejamas:

LV portāls pieder pie "Latvijas Vēstneša" valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas, kura aptver  — vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv, žurnāls "Jurista Vārds" / juristavards.lv.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI