1949. gada 25. marta deportāciju dienas kontekstā nupat publicēta intervija ar vēstures zinātņu doktori, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta pētnieci Dainu Bleieri par deportācijām, kolaboracionismu un okupācijas seku novākšanu arī mūsos pašos: Padomju mantojumu varam saskatīt visai paradoksālos veidos.
Krievijas Federācijas ilggadēji īstenotā agresīvā, impēriskā politika ir cieši saistīta ar izkropļotu vēstures interpretāciju. Sabiedrības zināšanu un intereses trūkums par vēsturi, tai skaitā Latvijā, nereti izrādījies auglīga augsne ideoloģiskām manipulācijām, nekritiskam agresijas un kara attaisnojumam.
"Kā veicināt sabiedrības interesi par valsts pamatiem, vērtībām un vēsturi? Galu galā, kāda un vai vispār tam mūsdienu pasaulē ir nozīme? Vēstures politika ir samērā jauns jēdziens, par kuru Latvijā vēl ir maz diskutēts. Taču, piemēram, Valsts prezidents Egils Levits ir paudis, ka "vēstures politika ir katrai demokrātiskai valstij nepieciešama," par tematisko atvērumu pauž LV portāla galvenā redaktore Edīte Brikmane.
Tematisko sadaļu "Vēstures politika" LV portāls regulāri papildinās ar jaunām intervijām un viedokļiem. Ieskatam dažas publikācijas, kas šobrīd pieejamas:
- Intervija ar vēsturnieci Inetu Lipšu: Ir kritis pēdējais piliens
- Intervija ar Latvijas Okupācijas muzeja direktori Solvitu Vību: Klusēšana nav miera garantija
- Saruna ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietnieku zinātniskajā darbā Tomu Ķikutu: Vēsture jāstāsta saprotami un godīgi
- Raksts rubrikā "Problēma": Latvija – bez skaidras stratēģijas vēstures un valsts pamatvērtību mācīšanā
- Vēsturnieku viedokļi: Kā un kāpēc mācīt vēsturi skolā
LV portāls pieder pie "Latvijas Vēstneša" valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas, kura aptver — vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv, žurnāls "Jurista Vārds" / juristavards.lv.