DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. augustā, 2022
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Konkursa otrajai kārtai Rail Baltica pamattrases būvdarbiem Latvijā izvirzītas piecas būvuzņēmumu apvienības

Publicit'ates foto

Noslēgusies pirmā kārta apjomīgākajā starptautiskā konkursā – Rail Baltica pamattrases būvdarbiem Latvijā. Eiropas Dzelzceļa līnijas, izvērtējot sešu pieteikušos kandidātu atbilstību augstajām iepirkuma kvalifikācijas prasībām, tostarp iepriekšējai pieredzei dzelzceļa būvniecībā saskaņā ar Eiropas Savienības standartiem, par atbilstošām atzīst piecas apvienības.

Iepirkumā dalību pieteikuši starptautiski atpazīstami būvuzņēmumi ar ilggadēju pieredzi ātrgaitas dzelzceļa infrastruktūras būvniecībā, uzņēmēji ir veidojuši apvienībās, kas rada labu zināšanu, pieredzes un prakses sinerģiju.

Konkursa otrajā kārtā uzaicinātas piedalīties:

  • personu apvienība Webuild NGE-TSO JV, ko veido Itālijas un Francijas uzņēmumi Webuild S.p.A., NGE Contracting SASU un TSO SAS;
  • personu apvienība OHLA – GULERMAK Rail Baltica Joint Venture, ko veido Obrascón Huarte Lain, S.A., Gülermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. un Gülermak Sp. z o.o. (Spānija, Turcija, Polija);
  • personu apvienība E.R.B. Rail Baltica JV, ko veido Eiffage Génie Civil SAS, Budimex S.A. un Rizzani de Eccher S.p.A (Francija, Polija, Itālija);
  • personu apvienība, ko veido Aldesa Construcciones S.A., China Civil Engineering Construction Corporation, Sabiedrība ar ierobežotu atbildību TEK Baltic (Spānija, Ķīna, Latvija);
  • personu apvienība, ko veido Turcijas uzņēmumi IC İÇTAŞ İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. un DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş.

“Konkursa pirmās kārtas noslēgums apliecina līdzšinējo pozitīvo pieredzi: pieredzējušu, apgrozījuma un jaudas ziņā iespaidīgu būvnieku piesaiste ir nozīmīga Rail Baltica projekta realizācijā, un arī šai gadījumā, kad mērķis ir būvuzņēmēja piesaiste agrīnajā fāzē, lai pamattrases projektēšanas noslēgumā izmantotu šo uzņēmumu būvniecības un izmaksu optimizēšanas ekspertīzi,” akcentē uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris.

“Tāpat starptautiskas un ātrvilcienu infrastruktūras izveidē pieredzējušas būvuzņēmēju apvienības iesaiste ievērojami sekmēs zināšanu un kompetenču stiprināšanu Latvijas būvniecības sektorā. Paredzētie būvdarbi ir sarežģīts būvniecības komplekss, apvienojot daudzus elementus, piemēram, dzelzceļa pamatlīnijas, tiltu, ceļu un pārvadu, infrastruktūras apkopes punktu, reģionālo mobilitātes punktu izbūvi – komplicēts darba lauks, lai izveidotu pilnvērtīgu jauno dzelzceļa līniju maksimāli īsos termiņos,” uzsver K.Vingris.

Šobrīd turpinās darbs pie iepirkuma otrās kārtas dokumentācijas sagatavošanas, kurā pretendenti iesniegs finanšu un tehniskos piedāvājumus. Pēc konkursa noslēguma plānots, ka būvdarbi ārpus Rīgas sāksies 2023. gadā pēc konkrēto posmu būvprojektu apstiprināšanas. Būvdarbi tiks veikti prioritāri - virzienā no lidostas Rīga līdz Lietuvas robežai un Salaspils Intermodālajam kravu terminālim.

Pirmie būvdarbi plānoti Bauskas novadā pie Iecavas, kur nākotnē atradīsies Rail Baltica infrastruktūras apkopes punkts. Rail Baltica izbūves laikā šis apkopes punkts Iecavā tiks izmantots kā būvniecības loģistikas bāze, nodrošinot būvmateriālu, iekārtu un būvtehnikas uzglabāšanu, kā arī ļaus veikt nepieciešamos sagatavošanās un apstrādes darbus. Pamatā būvmateriālu transportēšanai tiks izmantots dzelzceļš, izbūvējot saslēgumu ar esošo 1520 mm sliežu tīklu. Līdz ar būvniecības loģistikas bāzes iekārtošanu, prognozējami nākamie darbi sāksies ar inženiertehniski sarežģītākajiem objektiem – tiltiem pār Iecavas un Mēmeles upi.

Konkursa uzvarētājam būs jānodrošina Rail Baltica dzelzceļa līnijas pamattrases Latvijas teritorijā ārpus Rīgas pilsētas robežām vairāk nekā 200 km garumā infrastruktūras – dzelzceļa pamatnes un virsbūves – būvdarbi, tai skaitā teritorijas sagatavošana, uzbērumu, dzelzceļa tiltu, ceļu un pārvadu būve, inženiertīklu pārvietošana un sliežu ceļu izbūve.

Rail Baltica projekta finansētāji ir Eiropas Komisija un Latvijas valsts, nacionālais projekta ieviesējs Latvijā Eiropas Dzelzceļa līnijas un centrālais globālā projekta koordinators un kopuzņēmums RB Rail AS.


Par Eiropas Dzelzceļa līnijas
Eiropas Dzelzceļa līnijas ir nacionālais Rail Baltica projekta ieviesējs Latvijā. Eiropas Dzelzceļa līnijas veic projekta Rail Baltica realizēšanu Latvijā atbilstoši noslēgtajiem finansēšanas līgumiem starp CINEA (European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency), kas ir Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra un RB Rail AS, kas ir Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kuru Baltijas valstis pilnvaro parakstīt finansēšanas līgumus un kas atbild par Rail Baltica projekta horizontālo, tas ir kopīgo, aktivitāšu īstenošanu.

Šī projekta finansējumu 81-85% robežās nodrošina ES infrastruktūras savienošanas instruments, bet atlikušo daļu – Latvijas valsts budžeta līdzekļi. ES atbalsta saņēmējs un projekta īstenotājs ir Satiksmes ministrija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU