DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

2021. gada 1. pusgadā privāto pensiju plānu neto aktīvu pieaugums sasniedzis 22.6%

2021. gada pirmais pusgads noslēdzies ar privāto pensiju plānu neto aktīvu strauju pieaugumu, sasniedzot 665.17 milj. eiro jeb 22.6% pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Straujākais pieaugums novērojams aktīvajos pensiju plānos 33% apmērā, savukārt sabalansētajos plānos pieauguma temps ir sasniedzis 16%, salīdzinot pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu.

Neto aktīvu pieaugumu pamato pieaugošās iemaksas pensiju plānos, dalībnieku skaita pieaugums, kā arī pozitīvs ieguldījumu vidējais ienesīgums 4.16% apmērā. Tajā pašā laikā, pirmajā pusgadā reģistrētie jaunie pensiju plāni (trīs aktīvie un viens konservatīvais) nodrošinās pieauguma tempa palielināšanos arī turpmāk.

Šī gada pirmajā pusgadā vidējā iemaksātā summa uz vienu aktīvo pensiju plāna dalībnieku bija 46.07 eiro mēnesī. Savukārt iepriekšējā gada attiecīgajā periodā vidējā iemaksātā summa bija par 8% zemāka, proti, t 42.71 eiro.

Kopumā pirmajā pusgadā privātajos pensiju plānos veikto iemaksu apjoms ir palielinājies par 19%, dalībnieku skaits pieaudzis par 6%, bet izmaksātais papildpensijas kapitāls (vienā maksājumā) ir samazinājies par 51%, salīdzinot rādītājus pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu.

Jāņem vērā, ka, sasniedzot 55 gadu vecumu, iespēju izņemt uzkrāto papildpensijas kapitālu ir jebkuram pensiju plānu dalībniekam, ja ir radusies šāda nepieciešamība. Tas, ka strauji samazinājusies vajadzība izņemt uzkrāto kapitālu, liecina par pensiju plānu dalībnieku finansiālā stāvokļa stabilizēšanos noteiktā vecuma grupā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU