DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Digitālās meža dienas noslēgušās ar lielu skolu atsaucību

Digitālajās Meža dienās, ko aprīlī un maijā organizēja AS “Latvijas valsts meži”, kopumā piedalījušies 2663 skolēni. Tā ir pirmā reize uzņēmuma vēsturē, kad Meža dienas, pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai, notikušas digitāli. Saņemtās atsauksmes no skolēniem un skolotājiem apliecina, ka arī attālināti izdevies vairot zināšanas un interesi par mežu atjaunošanu.

Digitālajās Meža dienās aizvadītas 23 nodarbības, kurās kopumā piedalījušies 2663 skolēni no 149 klasēm. Digitālo Meža dienu ietvaros Cūkmens ik dienu vadīja tiešsaistes nodarbības pirmsskolas ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”, bērnudārzu audzēkņiem atklājot meža netīros noslēpumus. Savukārt pamatskolas skolēnus tiešsaistes ekskursijās no LVM Kalsnavas arborētuma uzrunāja gan Cūkmens, gan LVM Kalsnavas arborētuma speciālisti, stāstot par mežu atjaunošanas nozīmi.

Pēc nodarbībām skolēni atzina, ka bijis ļoti interesanti uzzināt, kā stāda mežu un kā no čiekuriem iegūst sēklas. Tāpat skolēni tagad ne vien prot atšķirt dažādu koku sēklas vizuāli, bet arī zina, kā noteikt, vai koku sēklas ir pietiekami labas sēšanai. Skolēniem bijis ļoti interesanti attālināti viesoties LVM Kalsnavas arborētumā un ceļot laikā - vienu brīdi skatot dažādu šķirņu kokus, bet jau pēc mirkļa atrodoties siltumnīcā, kurā aug bērzi! No šiem bērziem tiks iegūtas izcilas bērzu sēklas, lai vēlāk no tām izaugtu visraženākie koki. Arī skolotāji atzīst, ka šī gada neparastās Meža dienas bijušas ļoti interesantas, bērniem saistošas un ļāvušas iegūt jaunas un nostiprināt jau esošas zināšanas, ko turpmāk izmantot dabaszinību mācību stundās.

Digitālo Meža dienu aktivitātes AS “Latvijas valsts meži” organizē projekta "Nemēslo mežā” ietvaros. Sadarbībā ar Latvijas Vides aizsardzības fondu AS "Latvijas valsts meži” jau kopš 2005. gada visā Latvijā īsteno kampaņu "Nemēslo mežā”. Šogad iecerēts turpināt sabiedrības izglītošanu un informēšanu par meža aizsardzības jautājumiem, veicinot sabiedrības attieksmes un uzvedības maiņu pret atkritumu atstāšanu mežos. Vairāk par projektu lasiet www.cukmens.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU