DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. martā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Bordāns: AT priekšsēdētāja izteikumi par Lemberga prāvu un kolēģiem grauj tiesu varas reputāciju

Piektdien, 12.martā, pēc tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikuma Tieslietu padome apspriedīs Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja publiski pausto kritiku Lemberga notiesājošā sprieduma tiesnesei un Ekonomisko lietu tiesas (ELT) tiesnešiem.

Tieslietu padome ir aicināta izvērtēt AT priekšsēdētaja rīcības ētiskumu un pieņemt koriģējošu rezolūciju, jo amatpersona ar apgalvojumiem bez pierādījumiem ir grāvusi sabiedrības uzticēšanos Lemberga prāvas tiesnesei, jaunajiem ELT tiesnešiem un tiesu varai kopumā.

J.Bordāns skaidro: “AT priekšsēdētājs ir izvēlējies pasniegt ļoti dīvainu un atšķirīgu vēstījumu sabiedrībai, publiski paslavējot Magones attaisnojošā sprieduma tiesnesi, taču vēršoties ar neargumentētiem pārmetumiem pret savu kolēģi, kas ir atzinusi Lembergu par vainīgu virknē smagu kriminālnoziegumu.”

Rezolūcija ir balstīta uz AT priekšsēdētāja izteikumiem Latvijas Televīzijas 26. februāra raidījumā, kur viņš nievājoši izsakās gan par Lemberga notiesājošā sprieduma tiesnesi, gan par ELT tiesnešiem, kuru darba pienākumos būs skatīt sarežģītus komercstrīdus, ekonomiskos noziegumus un korupcijas lietas.

J.Bordāns uzsver: “Ārvalstu investīciju pieplūdums ir ātrākais veids, kā nodrošināt Latvijas cilvēkiem jaunas darba vietas ar cienīgām algām. Ekonomisko lietu tiesas izveide ir mērķtiecīga un pamatota rīcība. Tas nepieciešams priekšnoteikums mūsu iedzīvotāju labklājības celšanai."

Uzņēmēji ilgstoši gaidījuši, lai varētu palielināt ārvalstu investīciju piesaisti Latvijas ekonomikā, jo Ekonomisko lietu tiesa dod pārliecību, ka ieguldītie līdzekļi ir droši aizsargāti no ļaunprātības un komercstrīdu izšķiršana notiek ātri un kvalitatīvi. Tādējādi Latvijā tiek veicināta atbildīga uzņēmējdarbības vide, kas nodrošinātu Latvijas valsts attīstību un konkurētspēju.

Bažas rada ne tikai Augstākās tiesas priekšsēdētāja izteikumi, kas apdraud sabiedrības un investoru uzticēšanos tiesu varai kopumā un Ekonomisko lietu tiesas darbam, bet arī amatpersonas centieni kavēt tieslietu mācību centra izveidi ar mērķi nodrošināt vienotu tiesnešu, tiesu darbinieku, prokuroru un izmeklētāju profesionālo zināšanu pilnveides procesu. Tāpēc satraucoša varētu būt Augstākās tiesas priekšsēdētāja iespējamās retorikas attīstība, apdraudot Justīcijas akadēmijas izveidi, kas ir būtisks solis efektīvas un kvalitatīvas tiesu sistēmas attīstībā.

J.Bordāns norāda, ka tā ir pamatota nepieciešamība vērsties ar rezolūciju Tieslietu padomē, jo runa nav par atsevišķu juridisku jautājumu risināšanu, bet gan valsts ekonomisko attīstību, sabiedrības labklājību un reputācijas graušanu tieslietu sistēmas attīstībai.

Tiesiskuma stiprināšana, godīgas un konkurētspējīgas biznesa vides veicināšana ir ārkārtīgi svarīga, lai palielinātu investoru uzticēšanos un veicinātu lielāku investīciju ienākšanu Latvijā, uzsver tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU