DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Nacionālā Mākslu vidusskola uzsāk mācību telpu pārbūvi

Profesionālās izglītības un kompetences centrs “Nacionālā Mākslu vidusskola” (NMV) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta atbalstu 2020. gadā uzsācis vērienīgus būvdarbus, lai nodrošinātu modernas un mūsdienu prasībām atbilstošas telpas saviem audzēkņiem.

Pārbūve tiks veikta Slokas ielā 52b Rīgā, izbūvējot energoefektīvas un modernas mākslas, foto un multimediju dizaina studijas un darbnīcas līdz 2021. gada beigām. Līdz 2022. gada vidum tiks pārbūvētas vispārizglītojošo un profesionālās mūzikas izglītības mācību priekšmetu telpas  Kalnciema ielā 10 Rīgā, kā arī izbūvēts jauns sporta komplekss, kas sniegs skolas audzēkņiem daudzveidīgas sportošanas iespējas mūsdienīgās un higiēnas prasībām atbilstošās telpās.

Jaunu darbnīcu izbūve un mācību ēkas pārbūve ļaus nodrošināt jaunas profesionālās vidējās izglītības programmas: foto dizaina speciālists, multimediju dizaina speciālists, audiovizuālās mākslas speciālists, laikmetīgās dejas dejotājs. Jaunu mācību programmu izveide un ērtas, mūsdienīga mācību vide NMV dos iespēju nodrošināt vidējo profesionālo izglītību lielākam skolēnu skaitam, paredzot, ka 2025. gadā skolā varētu mācīties ap 350 vidusskolas audzēkņu.

Finansējums šīm pārbūvēm nodrošināts ERAF projektu  “PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" modernizācija” un “Energoefektivitātes paaugstināšana PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" ēkā Slokas ielā 52b, Rīgā” ietvaros. Projektu finansējums kopā ir 6 368 141,00 eiro, t.sk. ERAF finansējums 5 412 919,81 eiro un valsts budžeta finansējums 955 221,19 eiro. Ar Kultūras ministrijas atbalstu papildus piesaistīts valsts budžeta finansējums 3 349 941,00 eiro apmērā.

Ar Kultūras ministrijas piesaistīto valsts budžeta finansējumu uzsākta arī PIKC NMV mūzikas un baleta zāles pārbūve Kalnciema ielā 10 un mācību korpusa 6. stāva remonts Meža ielā 15.

PIKC NMV dibināts 2016. gadā un ir valsts nozīmes izcilības centrs Latvijas kultūrizglītībā – profesionālajā  mākslā, mūzikā un dejā. NMV apvienotas četras izcilas mākslu skolas - Rīgas Doma kora skola, Jaņa Rozentāla mākslas skola, Emīla Dārziņa mūzikas skola un Rīgas Horeogrāfijas skola, un tā galvenais uzdevums ir kvalitatīva, starptautiski konkurētspējīga izglītība un mērķtiecīga jauno talantu izkopšana.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU