DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. martā, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Kuldīgas slimnīcā ierobežo ambulatorās pieņemšanas un plānotās operācijas

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī, Kuldīgas slimnīcā no rītdienas, 17. marta noteikti papildus ierobežojumi ambulatorajām pieņemšanām un plānotajām operācijām. Par izņēmumu noteiktas grūtnieču pieņemšanas un hemodialīzes procedūras, kā arī akūtas situācijas un saslimšanas. Kuldīgas slimnīca sazināsies ar pacientiem, kuriem noteikto ierobežojumu dēļ jāatceļ paredzētais pieraksts uz kādu no izmeklējumiem vai ambulatoro pieņemšanu.

Ierobežojumi noteikti visā slimnīcā:

  • uz laiku būs aizliegts slimnīcas stacionāra pacientu apmeklējums.
  • Tiek pārtrauktas ķirurga, anesteziologa, dermatologa un gastroenterologa  ambulatorās pieņemšanas.
  • Pārtraukti endoskopijas izmeklējumi, izņemot onkoloģiskajiem pacientiem, kuriem nepieciešams “zaļā koridora” izmeklējums, kā arī akūtu situāciju gadījumā pārējiem pacientiem.
  • Pulmonologs konsultēs pacientus, kuri līdz šim veikuši pierakstu, taču tālāku pierakstu pagaidām neveiks.
  • Ginekologa ambulatorās pieņemšanas tiek pārtrauktas, par izņēmumu nosakot grūtnieču pieņemšanu, kurām pieraksts tiks veikts kā ierasts.
  • Hemodialīzes nodaļa darbu turpinās ierastā režīmā.
  • Rehabilitācijas nodaļā pakalpojumus turpinās sniegt insulta pacientiem un pacientiem ar lūzumiem, izvērtējot katru situāciju individuāli.
  • Plānotās operācijas tiek atceltas. Pacientu pieraksts turpmāk tiks veikts gaidīšanas režīmā, nenosakot konkrētu datumu. Datums un laiks pacientam tiks paziņots, tiklīdz būs atcelti ierobežojumi. Operācijas slimnīcā turpinās veikt akūtos gadījumos. Ierobežojumi neattiecas uz ķeizargriezieniem.
  • Ambulatorā pieņemšana pie traumatologa tiks atcelta. Pieraksts pie traumatologa netiks atcelts pēcoperācijas pacientiem, kā arī tiem, kuriem pieņemšanas nepieciešamību noteicis pats speciālists.
  • Uzņemšanas nodaļa strādās ierastajā režīmā, ņemot vērā triāžas principu, palīdzību vispirms sniedzot pacientiem ar smagāku veselības stāvokli. Pirms došanās uz Kuldīgas slimnīcas Uzņemšanas nodaļu, pacienti aicināti izvērtēt saslimšanas vai traumas nopietnību, nepieciešamības gadījumā sazinoties ar ģimenes ārstu. Ja ārpus ģimenes ārsta darba laika un brīvdienās iedzīvotājiem nepieciešama konsultācija šādos gadījumos: saaukstēšanās un drudzis, galvassāpes, kakla un ausu sāpes, vemšana un caureja, neliela trauma vai hroniskas slimības saasināšanā, aicinām zvanīt un konsultēties pa konsultatīvo tālruni 66016001. Konsultācijas un palīdzība, kas nepārsniedz ģimenes ārsta iespējas un kompetenci un kuras tūlītēja nesniegšana neapdraud pacienta dzīvību un veselību,  uzņemšanas nodaļā ir maksas pakalpojums saskaņā ar MK noteikumiem.

Kuldīgas slimnīcas apmeklētājiem būs jāparaksta apliecinājums par to, ka pēdējo 14 dienu laikā nav apmeklēta kāda no koronavīrusa COVID-19 skartajām teritorijām, kā arī nav bijis kontakts ar COVID-19 slimnieku vai ar cilvēku, kurš atrodas mājas karantīnā.

Kuldīgas slimnīca vērš pacientu un apmeklētāju uzmanību! Aicinām slimnīcas, E. Gulbja laboratorijas un SIA “Vizuālā diagnostika” radioloģijas nodaļas apmeklētājus uz izmeklējumu vai konsultāciju neierasties ar vairāk nekā vienu pavadoni. Tāpat, ievērojot drošību, nedoties uz izmeklējumiem un/ vai konsultācijām gadījumā, kad novērojamas kādas elpceļu saslimšanas vai citas ar koronavīrusu COVID-19 saistītās saslimšanas pazīmes, bet zvanīt 113.

Tā kā slimnīcā noteikti stingri pacientu apmeklējuma ierobežojumi, sūtījumus, kuri paredzēti pacientam, iespējams nodot garderobē, un slimnīcas personāls to nodos saņēmējam. Aicinām sūtījumā neievietot dokumentus un vērtīgas mantas, kā arī uz paciņas norādīt saņēmēja vārdu un uzvārdu, nodaļu un palātas numuru.

Kuldīgas slimnīca aicinās ģimenes ārstus ņemt vērā noteiktos ierobežojumus un stingri izvērtēt nepieciešamību pacienta nosūtīšanu uz slimnīcas Uzņemšanas nodaļu, pie speciālista vai uz izmeklējumu.

Atgādinām, ka Kuldīgas slimnīcā nav iespējams nodot asins analīzes uz koronavīrusu COVID-19. To iespējams izdarīt kādā no piecām reģionu slimnīcām – Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Rēzeknes slimnīcā, Vidzemes slimnīcā, Liepājas reģionālajā slimnīcā un Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU