DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Kuldīgas slimnīcā vairākas pārmaiņas personālā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Kuldīgas slimnīcas galvenais ārsts Edgars Siliņš.

Publicitātes foto

No šī gada 3.oktobra pildīt SIA “Kuldīgas slimnīca” galvenā ārsta pienākumus ir uzņēmies Dr.Edgars Siliņš, kurš Kuldīgas slimnīcā, kopš augusta, strādāja par neatliekamās medicīnas ārstu un vadīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļu. Septembrī par galveno māsu tika izvēlēta vecākā vecmāte Laura Prelgauska. Ir notikušas pārmaiņas arī citās nodaļās.

Par galveno ārstu ieceltais Dr. Edgars Siliņš ir dzimis un audzis Kuldīgā. Pēc vidusskolas beigšanas Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā, 2007.gadā iestājies Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē. Pēc ārsta diploma iegūšanas Rīgas Stradiņa universitātē, ieguvis neatliekamās medicīnas ārsta specialitāti.

Profesionālā pieredze neatliekamās medicīnas jomā iegūta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā. Kā lektors strādājis Latvijas universitātes Rīgas Medicīnas koledžā. Uz dzimto pilsētu Kuldīgu kopā ar ģimeni pārcēlies šī gada augustā. Šobrīd Rīgas Stradiņa universitātes sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātē iegūst profesionālā maģistra grādu veselības vadībā.

Kuldīgas slimnīcas galvenā ārsta amatā, kā prioritāti, viņš izvirza esošā personāla atalgojuma jautājumus, jaunu speciālistu piesaistīšanu un caurspīdīgus vadības procesus. Turpināt darbu pacientu interesēs ir tas, ko jaunais galvenais ārsts sagaida no personāla. “Tieši pacientu veselība ir svarīgākais mūsu visu darba mērķis!”, norāda  Dr.Siliņš.

Galvenās māsas pienākumus no 13.septembra veic Laura Prelgauska

Sakot paldies Kuldīgas slimnīcas galvenai māsai Ilzei Ludei, turpmāk šos pienākumus uzticēts veikt Laurai Prelgauskai, kura līdz šim bija Kuldīgas slimnīcas vecākā vecmāte. “Uzņēmīga, godīga, mērķtiecīga!”, tā Lauru Prelgausku raksturo Kuldīgas slimnīcas kolektīvs. Viņa Kuldīgas slimnīcā sākusi strādāt 2015.gadā pēc studiju beigšanas Rīgas Stradiņa universitātē, kur ieguvusi profesionālā bakalaura grādu veselības aprūpē un galvenās vecmātes profesionālās kvalifikāciju. Darbu sākusi kā procedūru vecmāte, bet pavisam drīz uzņēmusies Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas  vecākās vecmātes atbildību. Paralēli vecmātes darbam, studējusi māszinības, iegūstot vēl vienu profesionālo bakalaura grādu un anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsas kvalifikāciju. L.Prelgauska praktizē gan vecmātes profesiju, gan māsas darbu intensīvajā terapijā.

“Galvenās māsas amatā saskatu gan personīgās izaugsmes, gan veselības aprūpes sistēmas pilnveides iespējas. Motivāciju pieteikties šim amatam man deva arī kolēģu atbalsts. Kā vienu no amata mērķiem izvirzu pilnveidot un uzlabot  pacientu veselības aprūpes kvalitāti un

pacientu drošību. Savukārt jauno darbinieku piesaistei Kuldīgas slimnīcā vēlos ieviest mentoringa sistēmu.  To vēlos realizēt, veidojot profesionālu sadarbību ar slimnīcas personālu.”, uzsver L.Prelgauska.

Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga jau iepriekš bija norādījusi, ka slimnīcas vadībā labprāt redzētu līderus no esošā personāla, kuriem ir atbilstoša izglītība, profesionālās iemaņas un pieredze.  “Ne vienmēr ienākot jaunā kolektīvā ir vieglāk. Sarunā ar Lauru Prelgausku sadzirdēju patiesu ieinteresētību un vēlmi realizēt sasniedzamus mērķus pacientu veselības aprūpes virzienā.  Turklāt Lauras Prelgauskas kandidatūrai galvenās māsas amatā bija ļoti liels esošā kolektīva – gan māsu, gan ārstu – atbalsts. Tā kā kolektīvs sagaida pozitīvas pārmaiņas, tad izvēle apstiprināt Dr. Siliņu ir likumsakarīga, jo viņa izglītība un profesionālā pieredze vienā no lielākajām Latvijas slimnīcām, dod pamatotas cerības Kuldīgas slimnīcas attīstībai  un izaugsmei. “ pauž N.Kleinberga.

Pārmaiņas arī citās nodaļās

Laurai Prelgauskai ieņemot galvenās māsas amatu, Kuldīgas slimnīcas vecākās vecmātes pienākumus pildīs vecmāte Inga Losāne.  Viņa Kuldīgas slimnīcā par vecmāti strādā kopš 1995.gada. Inga Losāne ir bijusi viena no iniciatorēm Kuldīgas slimnīcas pieteikšanai “Mazulim draudzīgas slimnīcas” statusā, kā arī laika gaitā ieguvusi daudz pozitīvas atsauksmes no māmiņām, kas savu mazuli sagaidījušas Kuldīgas slimnīcā. 

Savukārt Kuldīgas slimnīcas iekšķīgo slimību nodaļas vecākās māsas pienākumus jau no augusta sākuma veiksmīgi pilda Sanita Fišmeistere. Viņa māsas profesiju ir apguvusi un tai pieķērusies, sākot darbu kā pacientu reģistrētāja Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Nodaļas vecākās māsas pienākumi uzticēti pēc profesionālā bakalaura grāda veselības aprūpē iegūšanas. Sevi pierādījusi, kā mērķtiecīgu, labām darba spējām apveltītu profesionāli, uz kuru var paļauties gan pacienti, gan nodaļas personāls.

Dr. Siliņam kļūstot par Kuldīgas slimnīcas galveno ārstu, neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas vadību turpmāk uzņemsies Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļas vadītāja Dr. Svetlana Serpāne.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI