DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

10. oktobrī Tautas frontes muzejā sarīkojums „LTF trešā tēvadēla ceļš”

Attēlā: Latvijas Tautas frontes 2. kongress, 1989. gada 7. oktobris.

FOTO: Valdis Liepiņš

Tautas frontes muzejs sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu aicina uz sarīkojumu, veltītu Latvijas Tautas frontes 2. kongresam, kas norisinājās 1989. gada 7. - 8. oktobrī.

Sarīkojums notiks š. g. 10. oktobrī plkst. 17.00 Tautas frontes muzejā, Vecpilsētas ielā 13/15, Rīgā. Ieeja – bez maksas.

LTF 2. kongress uzskatāms par vienu no nozīmīgākajiem Latvijas
Trešās atmodas notikumiem. Tajā pieņēma valsts neatkarības atjaunošanas programmu. Līdzīgi trešajam tēvadēlam latviešu folklorā, Latvijas Tautas fronte pilnībā atteicās no „vecāko un gudrāko brāļu” – Latvijas kompartijas, kā arī Maskavas Kremļa aizbildniecības un kontroles, par savu mērķi pasludinādama atgriešanos brīvo Eiropas valstu saimē.

Kongress apstiprināja Pasaules Brīvo latviešu apvienības tālaika juridiskā konsultanta Egila Levita ieteikto un LTF vietējās un ārzemju atbalsta grupās pamatīgi apspriesto koncepciju par 1918. gada 18. novembra Latvijas Republikas atjaunošanu parlamentārā ceļā. Tas bija  liktenīgs, vēsturiski nozīmīgs pavērsiens Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas procesā. Spraigajā, dramatisma pilnajā kongresa gaitā pierādījās, ka liela mērķa vārdā LTF spēj vienot gan dažādus neatkarību atbalstošus politiskos grupējumus – partijas, frakcijas un personas, gan tautu kopumā. Asāko strīdu karstumā LTF valdes loceklim Jurim Rubenim tika uzticēts smagais uzdevums panākt, lai kongresa dalībnieki sīkos kašķos nepazaudētu galveno vērtību – brīvo Latviju.

“Uz mums šobrīd skatās visa Latvija. Uz mums skatās daudzi citi cilvēki ārpus Latvijas, un ar to, ko pašlaik darām, mēs apliecinām pasaulei, ka brīvai Latvijai neesam gatavi,” viņš teica, ar šiem vārdiem mobilizēdams no visiem Latvijas novadiem un trimdas zemēm sabraukušos delegātus vienotam darbam un turpmākai cīņai.


Arī LTF 2. kongresa 30. gadskārtā runāsim par vienotības spēku, spēju pārkāpt personiskai nepatikai un aizvainojumam, lai visus spēkus veltītu Latvijas izaugsmei. Vai esam pašu izcīnītās brīvības cienīgi?

Diskusijas dalībnieki: Elita Veidemane, žurnāliste; Ivars Godmanis, politiķis; Egils Radziņš, advokāts; Artis Ērglis, izdevējs un poligrāfiķis.

Sarīkojumu vadīs Latvijas Universitātes sociālās atmiņas pētnieks, komunikācijas zinātņu doktors Mārtiņš Kaprāns.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU