DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. aprīlī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

CFLA direktora amatā – Mārtiņš Brencis

Publicēts pirms 6 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) direktora amatu no šī gada 11. aprīļa ieņems Mārtiņš Brencis, uz prombūtnes laiku aizstājot līdzšinējo direktori Anitu Krūmiņu.

M.Brencis ieguvis ilgstošu pieredzi valsts pārvaldē - līdz šim viņš vadīja Finanšu ministrijas Eiropas Savienības fondu lietu departamentu, iepriekš vadījis ar finanšu, tiesību jomas un administratīvo vadību saistīto departamentu darbu Finanšu ministrijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Labklājības ministrijā un Nodarbinātības valsts aģentūrā.

CFLA vadību M.Brencis pārņem maksimāli intensīvā Eiropas Savienības (ES) fondu projektu ieviešanas posmā. "Esmu gandarīts par iespēju uzņemties CFLA vadību laikā, kad ES fondu plānošanas periods aktivitātes ziņā ir uzņēmis pilnus apgriezienus – tas nozīmē, ka darbu un izaicinājumu netrūks. Manu pārliecību par sekmīgu sadarbību stiprina aģentūras līdzšinējais sniegums, kas liecina, ka aģentūra nozīmīgo lomu ES fondu sistēmā ir apguvusi teicami. Es ļoti augstu vērtēju komandas darbu un ieguvumus, ko sniedz sadarbība – tas ļauj kvalitātes latiņu ne vien noturēt, bet arī virzīt to arvien augstāk", uzsver M.Brencis.

CFLA nodrošina centralizētās sadarbības iestādes funkcijas ES fondu 2014. – 2020. gada plānošanas perioda vadības sistēmā. Tās ietver ES fondu projektu iesniegumu atlases organizēšanu, līgumu slēgšanu, projektu ieviešanas uzraudzību, maksājumu veikšanu u.c. - fondu praktiskās ieviešanas nodrošināšanu, ko CFLA veic sadarbībā ar nozaru ministrijām jeb atbildīgajām iestādēm. Šī perioda ES fondu programmu apmērs ir vairāk kā 4 miljardi eiro, un kopā ar citu CFLA administrēto finanšu instrumentu programmām iestādes kopējais finanšu portfelis veido ap 6 miljardiem eiro.

Iestāde (sākotnēji kā Centrālā finanšu un kontraktu vienība) izveidota pirms 20 gadiem, un tā uzsāka darbību, administrējot trīs Phare programmas ar kopējo finansējumu - 28 miljoni eiro. 2004.gada sākumā tā pārveidota par valsts aģentūru, un turpmākajos gados administrējusi projektus, kuri ir līdzfinansēti no Phare  un Pārejas programmas, Šengenas konvencijas finanšu instrumenta, Eiropas ekonomiskās zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta, Latvijas - Šveices sadarbības programmas u.c. finanšu instrumentiem. Tāpat kopš 2004.gada CFLA darbojas kā viena no ES fondu projektus pārraugošajām institūcijām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI