Piemēram, dzīvokļos ir pelējums, ik pa laikam nedarbojas lifts, kas ir ļoti nepieciešams, jo mājā ir daudz ģimeņu ar maziem bērniem, sānu istabas manāmi izpūš, jo šuves starp paneļiem nav hermētiskas. Istabās ar ārsienu vecāki ziemā pat mēdz nelaist spēlēties bērnus, jo grīda ir ļoti vēsa. Neviens cits nav atbildīgs par mūsu mājām, tas ir mūsu kopīpašums un mums ir jāparūpējas, lai šeit ir patīkami, glīti, silti un droši, ”stāsta mājas pārstāve Jūlija Vasiļjeva. Aicinām noskatīties video par abām projektā iesaistītajām mājām: https://youtu.be/Y05ISP3la04 Interesenti projektam varēs sekot ALTUM Facebook kanālā: https://www.facebook.com/AltumLV Ieva Vērzemniece, ALTUM energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja: “Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanā atrodamies nozīmīgā posmā – tikko ir atvērta jauna valsts atbalsta programma, vienlaikus strauji noslēgumam tuvojas iepriekšējā un ceļā uz energoefektivitātes darbu pabeigšanu virzās pēdējos gados lielākais māju projektu skaits.
Viens no iemesliem, kas ierobežo daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju iespējas gādāt par sava īpašuma uzturēšanu kārtībā, ir nepietiekamais dzīvokļu īpašnieku…
Grozījumi Bāriņtiesu likumā paredz atteikties no tādām bāriņtiesu līdz šim veiktajām darbībām kā darījumu sastādīšana, testamenta apliecināšana un pieņemšana glabāšanā, līdzmantinieku un kopīpašnieku vienošanos par mantojuma vai kopīpašuma sadali apliecināšana u. c. Plānots saglabāt tādas notariālās darbības, kurām cita starpā ir sociāls raksturs un kuru izpildei nav nepieciešamas padziļinātas zināšanas tiesību zinātnē. Plašāk par likumprojektu >> LVportāls: Bāriņtiesas atslogos no atsevišķām notariālām funkcijām Papildus komisijām iesniegti arī saistītie likumprojekti: Grozījumi Civillikumā Grozījumi Kredītiestāžu likumā Grozījums Notariāta likumā Grozījumi Zemesgrāmatu likumā Grozījums likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ģimenes tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” GALĪGAJĀ LASĪJUMĀ ATBALSTĪTIE LIKUMPROJEKTI Paplašina VUGD tiesības apturēt būves ekspluatāciju bez iepriekšēja brīdinājuma Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumu Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā, kas paredz iespēju apturēt būves ekspluatāciju, ja trīs reizes nebūs nodrošināta ugunsdrošības pārbaude.
Par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības neievērošanu, ja tās dēļ izcēlies ugunsgrēks, tiek piemērots naudas sods fiziskajai personai – 28-86 naudas soda vienības (140-430 eiro), bet juridiskajai personai – 280-860 naudas soda vienības (1400-4300 eiro). Administratīvo sods tiek piemērots atbildīgajai personai par ugunsdrošību, piemēram, individuālās dzīvojamās mājas īpašniekam, pārvaldniekam, ja tam deleģēts pienākums ievērot ugunsdrošības noteikumus daudzdzīvokļu mājas koplietošanas (kopīpašuma) daļās, vai arī visiem dzīvokļu īpašniekiem, ja pienākums pildīt ugunsdrošības noteikumus nav deleģēts pārvaldniekam un nav ievērota ugunsdrošības prasību izpilde daudzdzīvokļu mājas koplietošanas (kopīpašuma) daļās, informē V. Gribuste.