Ikviena iedzīvotāja pienākums ir deklarēt savu dzīvesvietu. Izdarīt to var vienkārši - klātienē pašvaldībā vai elektroniski ar interneta starpniecību. Nav arī nepieciešama…
Latvijā ir divu veidu personas apliecinoši dokumenti: pase un personas apliecība eID. Pase, salīdzinot ar jaunievedumu eID, ir populārāka un biežāk izmantota. Pārliecināties par…
1. februārī stājās spēkā grozījumi Notariāta likumā, kas nosaka, ka laulību šķirt var ne tikai tiesa, bet arī zvērināts notārs. Tas gan iespējams tikai tad, ja vīram un…
Ikvienam nekustamā īpašuma īpašniekam ir jānostiprina savas tiesības zemesgrāmatā – saskaņā ar Civillikuma 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku…
Ģimene ir sabiedrības dabiskais pamatelements. Neraugoties uz pasaulē šobrīd tik izplatīto praksi – pārim gadiem dzīvot kopā, veidot kopīgu saimniecību, radīt un audzināt…
Ikvienam Latvijas pilsonim vai nepilsonim, kurš ir dzimis Latvijā, ir piešķirts personas kods un izsniegta dzimšanas apliecība. To izsniedz, vecākiem bērnu reģistrējot dzimtsarakstu…
Cilvēki nereti jautā: kāda gan nozīme sastādīt testamentu, ja pēc mantojuma novēlētāja nāves tik un tā stājas spēkā Civillikuma normas, kas visu „saliek pa plauktiņiem”…
Darbojoties nevalstiskajās organizācijās, ikvienam no mums ir iespēja iesaistīties sabiedrības un valsts dzīvē, īstenojot sev un sabiedrībai svarīgas idejas, tādējādi vairojot…
Faktus vai notikumus personas dzīvē, kas rada, izmaina vai izbeidz ar personas radniecību saistītās ģimenes un citas mantiskās, nemantiskās tiesības un pienākumus, juridiski sauc…
Lai anulētu ziņas par deklarēto dzīvesvietu personai, kurai nav tiesiska pamata dzīvot konkrētajā adresē, palīdzība vispirms jāmeklē pašvaldībā.
Arvien biežāk Uzņēmumu reģistra (UR) klienti izvēlas iesūtīt dokumentus elektroniski, gan izmantojot portālā latvija.lv pieejamo elektronisko pakalpojumu “Reģistrācija…
Darbinieki nelielos uzņēmumos, kuri maksā mikrouzņēmumu nodokli (MUN), vai arī saimnieciskās darbības veicēji un individuālie komersanti, kuri izvēlējušies maksāt mazo 9%…
Ne visi piederīgie un ne vienmēr uzzina par tuvinieka nāvi un atstāto mantojumu. LV portāls skaidro, kādas ir iespējas uzzināt par potenciālo mantojumu. Vai kādam ir pienākums…
Informācijas sistēmu ieviešana valsts un pašvaldības iestādēs birokrātisko slogu iedzīvotājiem neapšaubāmi ir samazinājusi. Tomēr cilvēkiem arvien vēl nākas ar dokumentiem…
Latvieši ir vieni no aizrautīgākajiem vārda dienu svinētājiem. Par to liecina kaut vai nerakstīts likums, ka ciemos vārda dienā var ierasties arī neaicināts, pretēji tam, ka…
No 2015.gada 1.jūlija ir stājusies spēkā jauna kārtība, kas paredz, ka nolēmumu izpildes procesā parādnieka nekustamais īpašums turpmāk ir pārdodams elektroniskā izsolē.…
Nereti ir situācijas, kad veciem cilvēkiem nav ne bērnu, ne tuvu radinieku, kas varētu palīdzēt vecumdienās. Tāpat ir gadījumi, kad cilvēkam ir tuvi radinieki, bet viņi neliekas…
Ja cilvēkam gadījies pakrist likuma priekšā un tapt sodītam, vai pēc soda izciešanas nodarījuma sekas – sodāmība – vajā visu mūžu? Krimināltiesībās…
Kā ik gadu, nodokļu likumos arī 2014.gadā ir izmaiņas. Ir nodokļi, kuri tieši ietekmē lielu daļu iedzīvotāju – gan darba ņēmējus, no kuru algas ienākumu nodokli un sociālās…