Ja ir doma uzsākt savu biznesu, vissvarīgākais ir biznesa ideja. Taču nav arī maznozīmīgi, kādu izvēlēties uzņēmējdarbības veidu. Individuālistiem, kas visu ir paraduši…
Ikdienā, pērkot jaunas preces, arvien biežāki ir gadījumi, ka tām īsā laika periodā parādās kāds defekts. Lai patērētājus aizsargātu, Latvijā darbojas Patērētāju tiesību…
Sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts ir Eiropas Savienības vienots derīgs digitāls vai papīra formāta apliecinājums par personas epidemioloģisko drošību Covid-19 infekcijas…
Nekustamo īpašumu darījumu patlaban ir maz, tomēr tie notiek. Kaut ko pārdodot pirmoreiz, rodas virkne jautājumu un nereti pat nav iedvesmas iesākto turpināt, sastopoties ar it…
Komerclikums paredz, ka komersants var pilnvarot kādu personu slēgt darījumus vai veikt komercdarbību komersanta vārdā. Komerclikumā ir noteikti divi komercpilnvaru veidi – prokūra…
Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un ar to saistīto veselības nozares pārslodzi, mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts…
Mēdz būt dažādi iemesli, kāpēc nākas likvidēt sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA, turpmāk – sabiedrība). Parasti gan tas saistīts ar komercdarbības izbeigšanu. Šajā…
Pašreizējā ekonomiskajā situācijā, kad Latviju ir pārņēmis bezdarbs, valdība aicina cilvēkus veidot pašiem savu biznesu – reģistrējoties pašnodarbinātā vai juridiskas…
Pēc daudzdzīvokļu mājas privatizācijas to var apsaimniekot divējādi. Pirmajā variantā katrs dzīvokļa īpašnieks slēdz atsevišķu līgumu par dzīvojamās mājas…
Tiem, kas ikdienā nenodarbojas ar īpašumu pirkšanu vai pārdošanu, priekšstats par Valsts zemes dienesta (VZD) funkcijām ir visai aptuvens. Tomēr jebkurš var nonākt situācijā,…
Sanitārais minimums jeb minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumos ir jāpārzina ikvienai personai, kas darbojas pārtikas apritē. Personām ir jāzina, kas ir pārtika, kā…
Uzņēmumu reģistrā arvien populārāka kļūst dokumentu nosūtīšana elektroniskā formātā. Cik tas ir sarežģīti un kā pareizi jādara? Kas būtu jāievēro? LV portāls skaidrojuma…
Sociāli atbildīgi rīkojas tie darba devēji, kuri jau laikus iegulda līdzekļus darba aizsardzības nodrošināšanā, arī darba aizsardzības speciālistu apmācībā.
Profesiju klasifikators ir viens no visvairāk lietotajiem normatīvajiem dokumentiem, jo tajā jāieskatās personāla vadītājiem, ja tiek pieņemts jauns darbinieks vai nepieciešams…
Ikviena zemes īpašnieka pienākums ir zināt un arī uzturēt savā īpašumā esošo zemes vienību robežas. Zemes īpašums sākas un beidzas tur, kur apvidū tas apzīmēts ar robežzīmēm.…
Latvijā iespējamas vairākas saimnieciskās darbības formas. Nav vienas pareizās atbildes par labāko formu, bet tikai labākā izvēle atbilstoši iecerētajam mērķim. Saimnieciskās…
Mikrouzņēmumu nodokļa likuma pieņemšanas mērķis ir atvieglot mazo komersantu nodokļu administrēšanas un grāmatvedības uzskaites kārtību.
Lai sāktu uzņēmējdarbību, ir nepieciešama ideja - kas tiks ražots vai kādi pakalpojumi sniegti, liels gribasspēks un nedaudz sākuma kapitāla. Uzņēmumu nodibināšanas process…
Mēdz teikt - kur trīs holandieši, tur divas sabiedriskās organizācijas. Vai arī Latvijas iedzīvotāji iet šajā virzienā? Ko nozīmē nevalstisko organizāciju (NVO) aktivitātes?…
Darba likuma grozījumi nosaka regulējumu darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumu sniegšanā, savstarpējos pienākumus un tiesības šajā darba attiecību veidā iesaistītajiem –…