Atgūstot neatkarību, Latvija neatguva Abreni. Abrenes jautājums joprojām raisa pretrunīgus viedokļus gan vēsturiskā, gan juridiskā, gan ekonomiskā aspektā.
Uz pēdējos gados vērojamo ģeopolitisko pārmaiņu fona arvien bažīgākus mūsu prātus dara jautājums, vai ar Latvijas piederību Ziemeļatlantijas līguma organizācijai (NATO)…
LV portālam: GUNDA REIRE, politoloģe Starptautisko pētījumu centra izpilddirektore
Igaunijas neatkarība tika proklamēta 1918.gada 24.februārī, kad tās teritoriju pameta boļševizētās Krievijas armijas atliekas pirms vācu karaspēka ienākšanas. Šajā laikā…
Pieminot Latvijas tautas varoņus, kas 1918.-1920.gada neatkarības karā atbrīvoja Latvijas zemi no ienaidnieku spēkiem, nepelnīti piemirsti un maz zināmi ir fakti par citu valstu…
Krievijas pensiju saņem arī tās mūsu valstī dzīvojošas personas, kurām Latvijas likumā noteiktais pensijas vecums vēl nav pienācis, jo Krievijā pensionēšanās vecums ir mazāks.…
Otrais pasaules karš, lielākais bruņotais konflikts cilvēces vēsturē, plosījās Eiropā, Āzijā, Āfrikā, Atlantijas un Klusajā okeānā, skarot vairāk nekā 60 dažādu valstu,…
Šodien Latvijas vēstures zinātnē samērā daudz tiek runāts par igauņu, poļu, somu, dāņu karavīru piedalīšanos Latvijas neatkarības karā 1919.–1920.gadā,…
LV portālam: AINARS LATKOVSKIS, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs; ARTIS PABRIKS, bijušais ārlietu un aizsardzības ministrs, Saeimas deputāts, politologs; KĀRLIS DAUKŠTS, vēsturnieks un politologs; ANDRIS SPRŪDS, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors
Latviešu tauta vienmēr tiekusies pēc nacionālās neatkarības, varbūt ne vienmēr apzināti un organizēti. To, ka tā ir izpaudusies, liecina, piemēram, 1795.gadā kādā Rīgas…
LV portālam: VIKTORS MAKAROVS, biedrības „Baltijas forums” pētījumu programmu direktors
Elektrība un siltums ir tās lietas, kas skar ikvienu valsts mājsaimniecību. Pašlaik, kad elektroenerģijas tarifu paaugstināšana drīzumā cirtīs jaunu robu iedzīvotāju…
Latvijas armijā neatkarības kara laikā dienēja samērā daudz vāciešu, ebreju, krievu, poļu, lietuviešu, igauņu u.c. Latvijā dzīvojošo tautību pārstāvju, taču absolūti…
Darījumus ar zemu nodokļu vai beznodokļu valstīs vai teritorijās (tā dēvētajos ofšoros jeb ārzonās) reģistrētiem uzņēmumiem nākamgad neizdevīgākus padarīs ne tikai grozījumi…
„Īstie barikāžu varoņi ir tie cilvēki no laukiem, kas toreiz uz asfalta nakšņoja. Man tikai bija iespēja vairāk redzēt, tādēļ varu vairāk pastāstīt,” saka Marina Kosteņecka,…
Konkurss „Jaunais vilnis” kārtējo reizi Jūrmalā ir izskanējis. Līdzīgi kā iepriekšējos gados tas ir daudz apspriests, dēvēts gan par nevēlamu mūsu valsts…
Latvijas neatkarības sākuma posmā ASV attieksme Baltijas valstu neatkarības jautājumā atšķīrās no citu lielvalstu – Francijas un Lielbritānijas – nostājas. Tās atzina Latviju…
Latvijā 9. maijs ir datums ar vislielāko “simbolisko spriedzi”. Tajā iekrīt gan oficiāli atzīmējamā Eiropas diena, gan neoficiālie Uzvaras svētki. Daudzi nezina, ka abi šie…
19. janvārī stājas spēkā 2007. gada 18. decembrī parakstītais Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgums par sadarbību sociālās drošības jomā.
LV portālam: INESIS FELDMANIS, LU profesors, Latvijas Vēsturnieku komisijas priekšsēdētājs