Lai saskaņotu līdzšinējo Profesiju klasifikatoru ar Starptautiskajā Darba organizācijā (SDO) apstiprināto jauno starptautisko profesiju klasifikāciju, valdība ir apstiprinājusi…
Nereti, kad jārunā par darbu un naudu, cilvēki apmaldās vārdos “darba alga”, “darba samaksa”, “vidējā izpeļņa” un “vidējā apdrošināšanas iemaksu alga”, domājot,…
Darba devēji zina: bieži vien ilgstoši slimo tieši tie darbinieki, kuriem ir sarežģījušās darba attiecības ar savu darba devēju. Par to, vai šāda ļaunprātīga "slimošana”…
Iedzīvotāji Latvijā vecuma pensijā var doties no 62 gadu vecuma, bet dažkārt apkārtējos izbrīnu raisa cilvēki, kuri jau 38 gadu vecumā sevi dēvē par izdienas pensionāriem.…
Laika straujais ritējums ir nepielūdzams – sasniedzot attiecīgu vecumu, ir laiks doties pensijā. Gan šodienas, gan nākotnes pensionāram ir būtiski zināt, kādas priekšrocības…
Daļai darbinieku, saņemot algu, jau otršķirīgs šķiet jautājums, vai tā tiek izsniegta kopā ar darba samaksas aprēķinu vai bez tā. Galvenais, ka bankas kontā vai rokās ir…
Jaunais Profesiju klasifikators stājās spēkā ar 2010. gada 1. jūniju. Portāls "LV.LV" ir apkopojis biežāk uzdotos jautājumus par izmaiņām klasifikatorā. Atbildes sniedz Labklājības…
Līdz 1. oktobrim, kad stāsies spēkā jaunie noteikumi par apmācību darba aizsardzības jautājumos, darba devēji vēl var paspēt kārtīgi sagatavoties jauno prasību ieviešanai…
Statistika liecina, ka Latvijā laulībā dzimst 57% bērnu. Tas nozīmē, ka 43% ir risks nonākt situācijā, kad paternitāte netiek atzīta. Lai gan dzīvē šis skaitlis, par laimi,…
Pašreizējos apstākļos šķiet neticami, ka ir sastopami darbinieki, kuri apzināti pārkāpj ar darba devēju noslēgtās darba tiesiskās attiecības. Taču tādi ir bijuši visos…
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā ir noteikts pienākums klientam aktīvi iesaistīties savas problēmas risināšanā, pildot līdzdarbības pienākumus. Par to,…
Ģimene (persona) ir atzīstama par trūcīgu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 90 latu. Bet kas ir ģimene vai mājsaimniecība…
Darbiniekam pēc darba tiesisko attiecību pārtraukšanas ir jādodas uz Nodarbinātības valsts aģentūru reģistrēties par bezdarbnieku. Tomēr ne vienmēr to var izdarīt, jo ir situācijas,…
Jaunākos grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā var iedalīt divās daļās – izmaiņas, kas attiecas uz sociālo palīdzību, un tās, kas attiecas uz sociālajiem…
Lai gan bezdarbs lēnām, bet pamazām mazinās, pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdamas runas par strukturālā bezdarba draudiem Latvijā. Vai un cik tās ir patiesas?
Pēc vairāk nekā divu gadu darba 20. maijā Saeimā 3. lasījumā beidzot pieņemts Invaliditātes likums. Par to, ko tas paredz un kādas izmaiņas var sagaidīt cilvēki ar invaliditāti…
Krīze ir laiks, kas ir jāizmanto zināšanu un prasmju pilnveidei, tādēļ ir svarīgi zināt, kādu profesiju un prasmju pieprasījumu speciālisti prognozē šogad.
Ir pagājuši tikai divi mēneši, kopš Nodarbinātības valsts aģentūrā jaunieši un darba devēji varēja pieteikties projektam „Jauniešu darba prakse”. Par to, kā projekts…
Latvijas Republikas Saeima šā gada 28. janvārī ir ratificējusi ANO Konvenciju, un Valsts prezidents 17. februārī izsludinājis likumu „Par Konvenciju par personu ar invaliditāti…
Apjomīgas strukturālās reformas, nozīmīgas izmaiņas sociālās apdrošināšanas jomā, palīdzība trūcīgiem cilvēkiem, jauni nodarbinātības pasākumi – tās ir būtiskākās…