VIEDOKĻI
>
Par Latviju. Par Tevi Latvijā.
TĒMAS
31. maijā, 2008
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Komentārs
22
4
22
4

Pride

Publicēts pirms 16 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šodien krastmalā virmoja kaislības.

Šodien krastmalā virmoja kaislības. Nolēmu mazdrusciņ ieskatīties šajā tēmā:

Pride tulko kā lepnums, arī kā plaukums, krāšņums un arī [plēsīgu zvēru] bars. Lepnums ir pašcieņas sajūta. Kristietība uzskata lepnumu* par vienu no septiņiem nāves grēkiem. Vēl nāves grēki ir iekāre, negausība, mantkārība, slinkums, niknums un skaudība.

Geju vai LGBT pride ir vispasaules kustība un filozofija, kas apgalvo, ka lesbietēm, gejiem, biseksuāliem un transseksuāliem jābūt lepniem par savu seksuālo orientāciju un dzimuma identitāti. Tā cenšas panākt līdzīgas „tiesības un labumus” LGBT cilvēkiem. Kustībai ir trīs galvenie priekšnoteikumi – (1) cilvēkiem jābūt lepniem par savu seksuālo orientāciju un dzimuma identitāti, (2) seksuālā daudzveidība ir dāvana un (3) seksuālā orientācija un dzimuma identitāte ir iedzimta un to nevar ar nodomu mainīt.**

Vakar ar draugu sēdējām kafejnīcā un pļāpājām par visu ko. Pēkšņi viņam pajautāju – Vai tu esi lepns par to, ka esi heteroseksuāls? Viņš kādu brīdi padomāja un tad noteica – …es vienkārši tāds esmu.

* – latviski būtu lepnība
**
– citāti no wikipedia.org
***
Šajā publikācijā paustais autora viedoklis un skatījums var nesakrist ar LV portāla redakcijas nostāju. Ar LV portāla redakcionālo politiku var iepazīties šeit.
Labs saturs
4
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI