Papildināts 25. martā.
Ekonomikas ministrija aicina, iepērkoties ņemt rokās tikai to preci, ko nolēmts iegādāties. “Neapskatīt” produktus ar tausti.
FOTO: Ieva Lūka, LETA
Spēkā stājušies Zemkopības ministrijas un Ekonomikas ministrijas izdotie rīkojumi par sociālās distancēšanās nodrošināšanu tirdzniecības vietās un pārtikas aprites ierobežojumiem. No 25. marta ir pieņemts lēmums būtiski ierobežot tirdzniecības centru darbību brīvdienās un svētku dienās.
Ministru kabineta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.22.3 punkts paredz, ka turpmāk līdz ārkārtējās situācijas beigām brīvdienās un svētku dienās tiek ierobežota tirdzniecības centru darbība.
Nodrošinot sociālās distancēšanās pasākumus, klientiem atvērti būs tikai:
Viens no ārkārtējās situācijas pasākumiem koronavīrusa izraisītās Covid-19 slimības izplatības ierobežošanai ir nodrošināt sociālās distancēšanās pasākumus tirdzniecības vietās (Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.22. punkts).
21. martā spēkā stājās Ekonomikas ministrijas rīkojums Nr. 1-6.1/2020/51 “Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu tirdzniecības vietās”, ar kuru tirgotājiem visiem Latvijā uzdots nodrošināt papildu drošības pasākumus tirdzniecības vietās:
Ekonomikas ministrijas mājaslapā ir sagatavoti ieteikumi gan tirgotājiem, gan pircējiem. Pircējiem speciālisti iesaka:
Savukārt 20. martā stājās spēkā Zemkopības ministrijas rīkojums Nr. 39 “Par pārtikas aprites papildu regulējumu ārkārtējās situācijas laikā”, kas izdots, ņemot vērā Ministru kabineta rīkojuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu 4. 29. punktu.
Rīkojuma mērķis ir ārkārtējās situācijas laikā ierobežot slimības Covid-19 izplatību pārtikas mazumtirdzniecības vietās un sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, kā arī dot iespēju pārtikas ražotājiem bez pārtraukumiem ražot un realizēt savu produkciju, informē Zemkopības ministrija.
Rīkojumā noteikts, ka:
Rīkojumā paredzēts, ka uz pārtikas iepakojuma var nenorādīt marķējumu valsts valodā, taču tādā gadījumā mazumtirdzniecības uzņēmums obligāto informāciju par pārtikas produktu (nosaukums, sastāvs, alergēni, derīguma termiņš) valsts valodā izvieto attiecīgo produktu tirdzniecības vietā.
“Ārkārtas situācijā ir svarīgi pielāgot darba procesus tā, lai ne vien nodrošinātu pārtikas preču un ēdināšanas pakalpojumu nepārtrauktību, bet arī īstenotu šos procesus iespējami drošā vidē un veidā – rūpējoties par iedzīvotāju un arī pārtikas nozarē iesaistīto veselību un drošību,” uzsver Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.
“Ir svarīgi ievērot piesardzības principus, lai mēs pēc iespējas izvairītos no vīrusa tālākās izplatības, un nenotiktu valsts drošības un veselības dienestu pārslodze,” noteikto piesardzības pasākumu nepieciešamību skaidro iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.
Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.
Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.
Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".
Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.
Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.