Lielākoties adventes vainagi tiek veidoti no degtspējīgiem materiāliem, tādēļ tajos jāizmanto nedegoši, stabili sveču turētāji un tie jānovieto tā, lai tuvumā nebūtu aizkaru, mēbeļu un tiem nevarētu piekļūt bērni un mājdzīvnieki. Svarīgi atcerēties – jo ilgāk adventes vainags un Ziemassvētku eglīte atrodas mājoklī, jo sausāki un degtspējīgāki tie kļūst. Ja svētku dekorācijām tiek izmantoti elektriskie rotājumi, jāpārliecinās, vai tie nav bojāti. Pirms to lietošanas jāiepazīstas ar lietošanas instrukciju, jo iekštelpām paredzētās virtenes nedrīkst lietot ārpus mājas.
Mājīgas noskaņas radīšanai daudzos mājokļos svētku laikā tiek degti kamīni, kurinātas krāsnis un pirtis. Jāņem vērā, ka visvairāk ugunsgrēku rodas tieši cietā kurināmā apkures iekārtu nepareizas ekspluatācijas, izbūves un bojājumu dēļ, tādēļ VUGD iesaka nepārkurināt krāsnis, pārliecināties, ka dūmvadā nav izveidojušies kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, neizmantot aizdegšanai viegli uzliesmojošus un degtspējīgus šķidrumus un neatstāt mazus bērnus vienus telpā ar iedegtu kamīnu vai krāsni.
Ugunsdrošības noteikumu prasības noteic, ka no nākamā gada katrā mājoklī jābūt ugunsgrēka detektoram. VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš aicina negaidīt 2020. gada sākumu, bet jau tagad parūpēties par ugunsdrošību – uzstādīt dūmu detektoru un iegādāties ugunsdzēsības aparātu savam mājoklim.