Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Pirkstu nospiedumi tiek saglabāti Biometrijas datu apstrādes sistēmā

J
jautā:
21. jūnijā, 2016
Andrejs

Sveicināti. Ja mani aizturēja uz 48h un nogādāja īslaicīgā aizturēšanas vietā. Tur paņēma pirkstu nospiedumus un nofotografēja. Krimināllieta ir izbeigta un nav novesta līdz tiesai. Vai mani pirkstu nospiedumi dzēšas ar laiku vai tomēr paliek datu bāzē?

A
atbild:
05. jūlijā, 2016
Valsts policija
Ance Rozīte, Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Šo datu apstrādes kārtība ir noteikta Biometrijas datu apstrādes likumā.

Personas fotogrāfija (sejas attēls) un pirkstu nospiedumi ir biometrijas dati un tiek saglabāti Biometrijas datu apstrādes sistēmā, kuras pārzinis (noteikts Biometrijas datu apstrādes likumā) ir Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs.

IeM Informācijas centra kontakti atrodami šeit.