Lasīšanai: 1 minūte

Maksātnespējas process un nepatiesi sniegta informācija

J
jautā:
15. jūnijā, 2016
Liene

Labdien. Man ir tāds jautājums. Cilvēks ir jau maksātnespējas procesā, viņam bija tiesa un viņam piesprieda uz gadu katru mēnesi maksāt konkrētu summu, bet viņš strādā ārzemēs. Kā tur īsti ir viņam, nevar piespiest vairāk maksāt par to, ka viņam ienākumi ir lielāki? Vai labāk viņam vēl papildus meklēt darbu Latvijā, kur viņš saņem minimālo algu?

A
atbild:
21. jūnijā, 2016
Laura Studente
LV portālam

Maksātnespējas likuma 130. pants nosaka: fiziskās personas maksātnespējas process nav piemērojams vai pārtraucams personai, kura pēdējo triju gadu laikā pirms fiziskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas ir sniegusi apzināti nepatiesu informāciju saviem kreditoriem – tātad arī, ja tiek slēpti patiesie ienākumi.