Jāvēršas ar iesniegumu vietējā pašvaldībā

J
jautā:
14. aprīlī, 2016
Sanita

Labdien. Kā uzzināt, kurš ir atbildīgs par teritorijas sakopšanu? Dzīvoju daudzstāvu mājā, kurai pretī atrodas pļava un pamesti dārziņi, kuros dzīvo bezpajumtnieki. Viss zālājs un pļava ir piemēslota ar gružiem un citām lietām. Kur ir jāvēršas pēc informācijas, lai to novērstu?

A
atbild:
06. maijā, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Katrā pašvaldībā ir vietējais normatīvais akts - saistošie noteikumi par teritorijas uzturēšanu un labiekārtošanu, kurā ir paredzēti īpašnieku pienākumi un administratīvā atbildība par tiem piederošās teritorijas uzturēšanu kārtībā, kā arī nosauktas struktūrvienības, kuru pienākumos ir kontrolēt, kā noteikumi tiek ievēroti.

Tātad Jums ar rakstisku iesniegumu jāvēršas attiecīgā vietējās pašvaldības struktūrvienībā, nosaucot konkrētu adresi, faktus par nekārtībā esošo teritoriju (kā pierādījumu ieteicams pievienot arī fotogrāfijas). Mēneša laikā Jums ir jāsaņem atbilde uz Jūsu iesniegumu.