Uzturlīdzekļus var mēģināt piedzīt tiesas ceļā

J
jautā:
19. martā, 2016
Marks

Man ir 18, bet vēl mācos, tāpēc manam tēvam ir vēl jāmaksā alimenti. Vai man ir iespēja piedzīt naudu tiesas ceļā, ja viņa vārdā nav īpašumu un viņš algu saņem aploksnē? Kāda būtu manis labākā rīcība, ja viņš nav piekritis sūtīt naudu arī sarunu ceļā?

A
atbild:
23. martā, 2016
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja turpināt mācības, Jums ir tiesības sniegt prasību tiesā par uzturlīdzekļu piedziņu no tēva, sākot ar prasības tiesā iesniegšanas dienu līdz brīdim, kamēr pati spēsit sevi apgādāt, bet ne ilgāk par 24 gadu vecumu.

Gadījumā ja tēvs tiesas spriedumu nepildīs, Jums jālūdz tiesu izsniegt izpildu rakstu un ar šo izpildu dokumentu jāvēršas pie zvērināta tiesu izpildītāja ar rakstveida pieteikumu uzsākt uzturlīdzekļu parāda piedziņu no parādnieka kustamās mantas, nekustamā īpašuma un ienākumiem. Tā kā jautājumā norādāt, ka tēvam oficiālu ienākumu nav, uzturlīdzekļu piedziņa, iespējams, nebūs rezultatīva. Diemžēl citas iespējas saņemt uzturlīdzekļus pēc pilngadības sasniegšanas nav.