Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojuma par nestrādājošu laulāto no šā gada nav

J
jautā:
25. janvārī, 2016
santa

Vai ar 2016.gadu var ņemt tētis māmmiņu apgadībā uz bērna kopšanas atvaļinājuma laiku?

A
atbild:
29. janvārī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nē, no šā gada šādu tiesību vairs nav. Ar grozījumiem likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ar 2016.gada 1.janvāri ir sašaurināts to personu loks, par kurām nodokļa maksātājs ir tiesīgs piemērot atvieglojumu kā par apgādībā esošām personām.

Atvieglojumu nevar piemērot par nestrādājošu laulāto, par nestrādājošiem vecākiem un vecvecākiem, kā arī par personu, kuras labā pēc tiesas sprieduma no maksātāja tiek piedzīta uzturnauda (alimenti).