Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ar IIN neapliek no viena cilvēka gadā saņemtu dāvanu līdz 1425 eiro

J
jautā:
07. janvārī, 2016
Visvaldis

Labdien! Ja dāvinātāju un dāvanas saņēmēju nesaista radniecība, cik noprotams, tad no dāvinājuma rezultātā gūtā ienākuma virs 1425 eiro ir jāmaksā nodoklis, piemērojot 23% likmi. Jautājums: kādā periodā aprēķina summu 1425 eiro - viens dāvinājuma gadījums, viens mēnesis, viens kvartāls vai viens gads?

A
atbild:
26. janvārī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja nesaista radniecība ar dāvinātāju, tad no dāvinājuma rezultātā gūtā ienākuma virs 1425 eiro ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, piemērojot 23% likmi.

Ministru kabineta noteikumos Nr.899 “Likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" normu piemērošanas kārtība” noteikts: ar nodokli netiek apliktas dāvanas līdz 1425 eiro no viena dāvinātāja – fiziskās personas taksācijas gada laikā.