Labdien. Situācija ir tāda, mana mamma dzīvo neprivatizētā dzīvoklī, kādreiz bija deklarēti es, māsa, mana meita. Es izrakstījos 2006.gadā, kad precējos. Tagad es dzīvoju citā vietā un deklarēta citā vietā, īrē dzīvokli. Es varu atpakaļ pierakstīties pie mātes, kur biju deklarēta no pašas bērnības, un būt valsts dzīvokļu īrnieks mātes vietā? Jo mātei ir 72 gadi un mēs negribam pazaudēt dzīvokli, kurš no padomju laika pieder mums.
Savu dzīvesvietu persona var deklarēt dzīvoklī, kurā tai ir tiesisks pamats apmesties uz dzīvi. Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 3.pantā teikts, ka personai ir tiesisks pamats apmesties uz dzīvi noteiktā nekustamā īpašumā, ja tai pieder šis nekustamais īpašums, attiecībā uz to ir noslēgts īres vai nomas līgums vai šā īpašuma lietošanas tiesības tā ieguvusi uz laulības, radniecības, svainības vai cita likumiska vai līgumiska pamata. Jums nav liegts savu dzīvesvietu deklarēt dzīvoklī, kuru māte īrē.
Tomēr jāņem vērā, ka dzīvesvietas deklarēšanas fakts pats par sevi nerada civiltiesiskas saistības, kā tas teikts Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 2.pantā. Tas nozīmē, ja Jūs būsiet savu dzīvesvietu deklarējusi šajā dzīvoklī un Jūsu mātei beigsies īres līgums vai kā citādi zudīs tiesības lietot konkrēto dzīvokli, Jums nebūs nekādas tiesības uz šo dzīvokli.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!