Maksātnespējas procesa uzsākšanas nosacījumi

J
jautā:
30. septembrī, 2015
Elīna

Labdien! Vai, uzsākot fiziskas personas maksātnespējas procesu, viens no obligātiem nosacījumiem ir jābūt noformētam vismaz uz minimālo algu, t.i., 360 euro? Kā ir ar maznodrošinātām personām? Paldies.

A
atbild:
05. oktobrī, 2015
Laura Studente
LV portālam

Atbilstoši Maksātnespējas likuma 129.pantam fiziskas personas maksātnespējas procesa uzsākšanai ir šādi nosacījumi:

1) personai nav iespēju nokārtot parādsaistības, kurām iestājies izpildes termiņš, un parādsaistības kopā pārsniedz 5000 eiro;

2) sakarā ar pierādāmiem apstākļiem šai personai nebūs iespējams nokārtot parādsaistības, kuru izpildes termiņš iestāsies gada laikā, un parādsaistības kopā pārsniedz 10 000 eiro.

Šie arī ir galvenie nosacījumi. Likumā nav noteikts, cik lielai ir jābūt parādnieka algai, vai arī ka parādniekam ir jābūt maznodrošinātā statusam – galvenais, ka ir pierādāms, ka parādu samaksāt nebūs iespējams.

Jāatceras, ka viens no priekšnoteikumiem, lai uzsāktu maksātnespēju, ir depozīta iemaksa divu minimālo mēnešalgu apmērā Maksātnespējas administrācijas speciāli izveidotajā kontā.