Izmaksas notariāli apstiprinātai pilnvarai

J
jautā:
07. septembrī, 2015
Liene

Labdien. Ar kādām izmaksām jārēķinās, ja nepieciešama notariāla pilnvara: notāram nākot uz mājām pie cienījama vecuma personas (98 gadi) un pilnvarotu kādu citu personu (šinī gadījumā mazmeitu) rīkoties ar šīs gados esošās personas dokumentiem (bankas lietām, maksājuma kartēm, īres maksājumiem u.tml). Gados esošā persona jau sen vairs nevar iziet no mājas. Paldies.

A
atbild:
22. septembrī, 2015
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Zvērinātu notāru atlīdzības takses nosaka MK noteikumi Nr.737 „Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību”. Izmaksas pilnvaras taisīšanai ir:

  • universālpilnvara – 39,13 eiro;
  • ģenerālpilnvara – 20,35 eiro;
  • speciālpilnvara – 15,65 eiro;
  • pilnvara pensijas, pabalstu, uzturlīdzekļu saņemšanai – 1,42 eiro.

Papildus būs jāmaksā par notāra darbību ārpus prakses vietas, saskaņā ar minēto noteikumu 42.punktu – 4,70 eiro par katru pilnu stundu, bet ne vairāk kā 20,35 eiro par diennakti.

Jāņem vērā, ka noteikumos noteiktajai zvērināta notāra atlīdzībai pieskaita PVN atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likumā noteiktajam apmēram.