E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 7891
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Nodokļi
1
1
1
1

Par ieguldījumu funkcionāli līdzīgā nekustamā īpašumā

Publicēts pirms 8 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. septembrī, 2015
Līga Jansone

Labdien! Vēlos uzzināt, vai, pārdodot īpašumu un par šo naudu iegādājoties citu īpašumu, būs jāmaksā īpašuma nodoklis? Vēlos par pārdoto mežu iegādāties māju vai dzīvokli ārzemēs.

A
atbild:
11. septembrī, 2015

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli netiek aplikts ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas (attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā maksātāja vienīgais nekustamais īpašums), ja šis ienākums no jauna tiek ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamajā īpašumā 12 mēnešu laikā pēc nekustamā īpašuma atsavināšanas vai arī pirms nekustamā īpašuma atsavināšanas.

Ienākumam, kurš no jauna tiek ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamajā īpašumā, ir jābūt ne mazākam kā starpībai starp nekustamā īpašuma atsavināšanas cenu un tā iegādes vērtību. Ja no jauna tiek ieguldīts mazāks ienākums par noteikto, tad starpība, kas veidojas no nekustamā īpašuma atsavināšanas cenas atņemot tā iegādes vērtību un ieguldīto ienākumu, ir uzskatāma par ienākumu no kapitāla pieauguma un apliekama ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Ienākumam no kapitāla pieauguma tiek piemērota 15% likme.

Par funkcionāli līdzīgu nekustamo īpašumu likuma izpratnē uzskata īpašumu, kuru izmanto līdzīgiem mērķiem, piemēram, aizvietojot māju ar dzīvokli daudzdzīvokļu mājā, un otrādi, atsavinot apbūves zemi, vietā iegādājoties dzīvokli daudzdzīvokļu mājā, un otrādi.

Tādējādi, ja fiziskā persona atsavina viņai piederošo zemi ar mežu  un vietā iegādājas māju vai dzīvokli, likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” izpratnē  to nevar uzskatīt par ienākuma ieguldīšanu funkcionāli līdzīgā nekustamā īpašumā, tādējādi ienākums no nekustamā īpašuma - zemes ar mežu – pārdošanas būs apliekams ar nodoklis, ienākumam piemērojot 15% likmi.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas