TĒMA: Nodokļi

Deklarācijas iesniegšanas termiņš ir atkarīgs no gūtā ienākuma apjoma

J
jautā:
13. augustā, 2015
dace Kundze

Cik ilgā laikā man jānomaksā IIN kapitāla pieauguma nodoklis no dienas, kad pārdodu īpašumu?

A
atbild:
17. augustā, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja pārdots nekustamais īpašums un veidojas ar nodokli apliekams ienākums, Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma. Deklarācijas iesniegšanas termiņš ir atkarīgs no gūtā ienākuma apjoma:

1. līdz ienākuma gūšanas mēnesim sekojošā mēneša 15.datumam, ja ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas mēnesī pārsniedz 711,44 eiro;

2. līdz ceturksnim sekojošā mēneša 15.datumam, ja ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas mēnesī ir no 142,30 eiro līdz 711,44 eiro;

3. ne vēlāk kā taksācijas gadam sekojošā gada 15.janvārī, ja ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas mēnesī ir līdz 142,29 eiro.

Nodokļa maksātājs iemaksā budžetā aprēķinātā nodokļa summu ne vēlāk kā 15 dienu laikā no deklarācijas par ienākumu no kapitāla pieauguma iesniegšanas dienas.

Par nodokļa samaksas kārtību varat uzzināt Valsts ieņēmumu dienestā. Informatīvais tālrunis 67120000.